Gott, Matuška a Pilarová prý v minulosti pomočili vrátného. Šlo však jen o pomstu komunistů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Karel Gott
Zdroj: Profimedia

Když se natáčel legendární film s názvem Kdyby tisíc klarinetů, objevila se ve společnosti také historka o tom, jak Karel Gott, Eva Pilarová a Waldemar Matuška močili z balkonu hotelu v Mariánských lázních. Ačkoli existuje celá řada verzí toho, co se tehdy odehrálo, podle všeho žádná není pravdivá.

„Když se točil duet Dotýkat se hvězd z Kdyby tisíc klarinetů, tak tam byla spousta lidí, co okukovali, viděli známé tváře a čekali, co se stane. Tak si něco vymysleli,“ řekla Blesku k celé situaci v roce 2019 Eva Pilarová.

„Karel údajně u toho zpíval Tam, kde šumí proud a Walda měl zpívat A cáká a cáká. My jsme z toho napřed měli legraci, ale pak se to dověděla maminka ve frontě na maso, tak z toho byla smutná. Marně člověk potom vysvětluje, že to je blbost a že to není pravda,“ doplnila.

Prý pomočili vrátného

Podle serveru Aha! existují zdroje, které dokonce tvrdí, že vrátný hotelu na močení slavných doplatil. „Vrátný hotelu šel zrovna ven na cigáro a oni ho pomočili,“ uvedl člověk, který si přál zůstat v anonymitě, tehdy ale prý celou událost viděl.

Jenže podle Kafe se nic takového nestalo a celá fáma o močení vznikla na zasedání KSČ. Už to, že příběh koloval mezi lidmi v několika verzích, je podle všeho důkazem, že se nic podobného nikdy nestalo.

Podle publicisty Pavla Klusáka roznesli informaci sami komunisté, protože bylo tehdejší slávu Karla Gotta nutné trochu utlumit. Celá kauza ale prý nejvíce postihla Waldemara Matušku, zatímco Gott si z ní nic nedělal.

Svatoušek rozhodně nebyl

Ačkoli informace o močení z balkonu možná není pravdivá, Karel Gott jako mladý rozhodně nebyl žádný svatoušek. To, že se obnažoval na veřejnosti, a dokonce se před náhodnými kolemjdoucími uspokojoval, jsou informace potvrzené.

Jednou se prý chlubil na ulici se svým „Karlíkem“ tak dlouho, že musela dokonce zasáhnout Veřejná bezpečnost. Hudebník sám k situaci uvedl, že šlo o náhlou nepotlačitelnou touhu, kterou nedokázal překonat.

Podle Klusáka potřeboval tehdy být Gott jednoduše středem pozornosti za každou cenu. A to nejen na jevišti. Touha ukázat se ho poháněla v profesním i běžném životě a právě to byl možná důvod, proč se k něčemu podobnému snížil.

Zdroj: Blesk, Aha!, OnlyU, Kafe

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články