GLOSA: Princ Harry je jako zatoulané štěně, které uvízlo mezi Velkou Británií a USA

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia

Princ Harry je už mnoho let pod drobnohledem kvůli svým vztahům s rodinou. Ačkoliv odešel od královských povinností, aby nebyl neustále naháněn novináři, hned po příjezdu do Spojených států dělal s manželkou Meghan vše pro to, aby o nich bylo slyšet. I přes četné útoky na královskou rodinu řada Britů věřila, že rakovina krále Karla III. stmelí rodinu a přivede Harryho domů. Přivedla, na necelou hodinu. Pak už spěchal zpět, aby rozdával úsměvy v Kanadě po boku své Meghan, která už se nikdy nezbaví cejchu té, co zničila vztah dvou bratrů.

Následující text je komentářem autorky. 

Dle některých Harry žije v toxickém vztahu, dle jiných je šťastný. Pravdu zná jen on sám a třeba vydá ještě jedny memoáry, ve kterých ji sdělí.

Zatím ale vypadá spíše jako zatoulané štěně, které neví, kam patří.

Na skok u rodiny

„Miluji svou rodinu. A za to, že jsem mohl sednout do letadla a jet se podívat na svého otce a strávit s ním jakýkoli čas, jsem vděčný,“ uvedl v rozhovoru pro Good Morning America from Whistler, Canada.

Rozhovor s princem dělal Will Reeve, který je synem herce Christophera Reeva. Ten ztvárnil roli Supermana, ale v roce 1995 ochrnul. Will řekl princovi, že to jejich rodinu sjednotilo, a zeptal se, zda si princ myslí, že to tak bude i u nich.

„Absolutně. Ano, jsem si jistý. Ve všech těchto rodinách to vidím každý den znovu, jak se síla rodinné jednotky spojuje. Myslím, že každá nemoc, jakákoli nemoc, sbližuje rodiny,“ zareagoval Harry.

Harry ve zmíněném rozhovoru uvedl, že si naplánoval další cesty tak, aby jel přes Spojené království a mohl navštívit svou rodinu. Blízký zdroj královské rodiny uvedl, že je velmi dobře, že návštěva proběhla.

„Doufejme, že někdy přivede i vnoučata, protože by to bylo krásné pro ně všechny,“ dodal zdroj dle serveru People.

Zpět k úsměvům po boku manželky

Server Independent zaznamenal, že ačkoliv byl Harry na návštěvě Spojeného království celý den, u otce strávil necelou hodinu. Dle různých zpráv mělo setkání v Clarence House trvat pouze 30 až 45 minut.

Celý britský národ očekával, jaké budou princovy další kroky a zda navštíví nemocnou švagrovou Kate, nebo se dokonce setká se svým bratrem.

K žádnému usmíření mezi bratry ale nedošlo a dle médií se ani nesetkali, ačkoliv to bylo poprvé od května minulého roku, co se Harry vrátil domů.

Britský národ ale zatím doufá marně, protože Harry se nechal slyšet, že si užívá každý den ve Spojených státech, a dokonce si pohrává s myšlenkou amerického občanství.

Aktuálně opět rozdává úsměvy na všechny strany. S manželkou Meghan strávili posledních pár dní v Kanadě, kde připravovali Invictus Games 2025.

V rámci návštěvy Kanady stihli Harry s Meghan ještě dvojité rande se zpěvákem Michaelem Bublé a jeho ženou.

Harry by chtěl obojí, ale nemůže

Britové tak sice mohou stále doufat, že jejich Harry dostane rozum a vrátí se, ale pravda je taková, že Harry si našel novou rodinu v Kalifornii a vypadá to, že je zde spokojený.

Zároveň ale svým chováním dělá zmatek v hlavě všech svých příznivců. Po boku manželky dává rozhovory zaměřené proti rodině a kniha Náhradník byla velkou ranou pro Británii.

Na druhou stranu pospíchá domů, jakmile se dozví o nemoci otce. Z Harryho chování je zřejmé, že svůj nový život ve Spojených státech má rád, ale rodina a Británie mu chybí.

Obojí ale mít nemůže a s jistotou lze říct, že Meghan se do Británie nikdy nevrátí. Ta je v podstatě jedinou osobou v tomto tragickém rodinném příběhu, která ze všeho profituje.

Z málo známé herečky se stala přes noc světová hvězda, když se provalil její vztah s princem. Získala slávu a bohatství. A zároveň cejch té, která zničila britskou královskou rodinu, když rozdělila dva bratry.

Sympatie si oba nezískali ani poté, co spustili nový web, jenž založili na svých královských titulech, kterých se ale s velkou slávou před lety vzdali.

Harry tím akorát dokazuje, že je opravdu zatoulaným štěnětem, které pobíhá někde uprostřed Atlantiku mezi Spojeným královstvím a Spojenými státy.

Zdroje: GMA, Independent, People, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články