Gabriela Vránová zemřela náhle před 4 lety. Přitom se zdálo, že svůj boj s nemocí vyhrála

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
Gabriela Vránová
Zdroj: Profimedia

Už více než čtyři roky uběhly od smrti herečky a divadelní pedagožky Gabriely Vránové. Stalo se tak 16. června roku 2018 v jejích sedmdesáti osmi letech po dlouhém boji s nemocí. Příčinou smrti ovšem podle všeho nebyla rakovina tlustého střeva, s níž herečka bojovala, ale náhlé selhání ledvin oslabených dlouhodobou nemocí.


Ondřej Kepka byl její smrtí zdrcen

Hereččin syn Ondřej Kepka velmi špatně snášel náhlý odchod své matky a dodnes má problémy se s ním vyrovnat. Napomohla tomu skutečnost, že několik měsíců před tragickou událostí se zdálo, že herečka svůj boj vyhrála.

„Musela jsem kvůli své hospitalizaci zrušit řadu setkání s diváky, což mě mrzí. Chtěla bych jim to vynahradit. Uzdravím se, cítím to,“ řekla při rozhovoru s CNN Prima NEWS ani ne rok před svojí smrtí. Pravdu bohužel neměla. Když už se syn i zbytek její rodiny radovali z vítězství, přišla další rána.

Netrvalo dlouho a zákeřná nemoc se vrátila. Brzo skončila Vránová opět v nemocnici, kde posléze zemřela. Pro celou rodinu to byl obrovský šok.

„Nechtěl jsem si připustit, že je to naše setkání poslední. Ani ve chvíli, kdy volal lékař, abychom se připravili na nejhorší. Když jsem v noci přijal zprávu o matčině smrti, tak jsem ani nevěděl, co říkám,“ můžeme se dočíst v knize Magnetický vítr Gabriely Vránové, jejíž autorem je právě její syn.

Pohřbena byla herečka na vinohradském hřbitově, kde je pochována i rodina jejího muže Jiřího Kepky. Přestože se narodila na Slovensku, konkrétně v Novém Meste nad Váhom, v Praze strávila desítky let svého života. Navíc se tento hřbitov nachází nedaleko Divadla na Vinohradech, ve kterém vystupovala celých čtyřicet dva let.

Filmová i seriálová tvorba

Gabrielu můžeme znát z mnoha filmů i seriálů. Z novodobějších stojí za zmínku například filmy Bastardi 2 a Bastardi 3, kde si zahrála ženu mafiána.

Čím se ale proslavila nejvíce, byla role v seriálu Chalupáři z roku 1975 od režiséra Františka Filipa. V něm obsadila roli Aničky Čihákové, jedné z hlavních postav.

Tuto roli si podle svých vlastních slov velmi oblíbila, zaujala ji svou jednoduchostí a postupným vývojem. Když se v seriálu objeví poprvé, jedná se o klasickou, tichou, poslušnou ženu v domácnosti, která se stará jen o sebe a svou rodinu. Později v sobě ale objeví vášnivou ženu.

Zdroje: CNN Prima NEWS, Profimedia, Aha!, Blesk

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články