Gabriela Soukalová řekla dietám NE. Existuje i jiný způsob, jak si udržet dokonalou postavu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
gabriela soukalova
Zdroj: Nextfoto

Bývalá česká reprezentantka v biatlonu Gabriela Soukalová je pro mnoho žen vzorem. Řada fanynek se jí ptá na to, jak si udržuje svou dokonalou postavu. Po několika dotazech se rozhodla v příspěvku na instagramu shrnout své rady, kterými možná některé sledující překvapila.

Gabriela přidala na sociální síť fotku, na které sedí u vody a v nádherně modrém moři si chladí nohy. Na snímku z dovolené se fanouškům předvedla v růžových šatech a s jejím typickým úsměvem. Zaujme samozřejmě také její dokonalé postava.

A právě ohledně té se Soukalové hromadí dotazy. Jak si dokázala i po porodu udržet váhu? Jakou speciální dietu dodržuje, že má postavu jedna radost? Sportovkyně se na to rozhodla odpovědět v rozsáhlém popisku, který k fotografii přidala.

Už žádné diety!

„Krásný čtvrtek, tentokrát asi hlavně vám, milé dámy. V poslední době jsem od vás dostala několik dotazů ohledně váhy a jídelníčku. Jestli držím po porodu nějaké speciální diety. Řekla jsem si před lety, už žádné diety!“ napsala Soukalová na úvod. Dodala, že kdysi pro ni bývalo jídlo velkým tématem, dnes je to ale jinak.

„Prošla jsem si nepříjemným obdobím, které trvalo dokonce několik let. Jedna dieta střídala druhou, můj život se tehdy točil víceméně jen kolem jídla a neustálého kontrolování sebe samotné, jestli toho náhodou nejím moc a potom často následoval kolotoč výčitek. Trvalo mi pár let, než jsem pochopila jak moje tělo funguje,“ objasnila fanouškům.

Soukalová v příspěvku vysvětluje, že upínat se na diety není to, co člověku pomůže zhubnout. Mnohem lepší je zdravý pohyb, vyvážená strava bez hladovění a duševní pohoda. „Snažím se nezatěžovat svoje trávení v době, kdy má tělo odpočívat. Takže jím naposled zhruba tři hodiny před spaním,“ poradila fanouškům.

Všude s sebou mívá svačinku

Gabriela přiznala, že se snaží jíst zdravě a hlavně pravidelně, především ale soustředit se na pohyb. Důležité podle ní je, aby člověk neměl nikdy hlad, proto s sebou zásadně vždy v kabelce nosí nějakou tu malou svačinku. Třeba krabičku s ovocem. A výjimkou není ani dovolená.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gabriela Soukalova (@gabrielakoukalova)

„Každý z nás se narodil s nějakou konstitucí. Je fajn se přijmout a mít se rád tak, jak nás Bůh stvořil. Zní to jako klišé a někdy k sebelásce není zrovna jednoduchá cesta. Stojí ale za to na téhle oblasti stále pracovat,“ poradila závěrem. Díky svým slovům se setkala s velkým obdivem fanoušků.

Nejen ženy, ale i muži v komentářích uznávají, že má Soukalová pravdu. Diety možná někdy fungují, bývají ale náročné a člověk při nich trpí, později se pak objeví JoJo efekt. Svým příspěvkem ale sportovkyně inspirovala řadu lidí k tomu, aby na sobě začali pracovat bez zbytečného utrpění.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články