Gabriela Lašková přiznala problémy s početím i potrat. Ztrátu miminka v minulosti sdílely s fanoušky i další celebrity

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Gabriela Laskova
Zdroj: CNC / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Psychika je velkou neznámou, ačkoliv se mnoho odborníků snaží ji pochopit. Ví se však jistě, že ovlivňuje mnoho aspektů života včetně početí dítěte. Dle odborníků dokonce hraje psychika ve snaze otěhotnět velkou roli. Vyhledat pomoc by pro ženy nemělo být ostudou. Problémy s otěhotněním, či dokonce ztráta dítěte trápí i mnohé celebrity, které své zkušenosti ventilují, aby podpořily jiné ženy, že v tom nejsou samy. Problémy s otěhotněním a potrat nyní přiznala i Gabriela Lašková.

„Psychika má v problémech s početím dítěte určitě velkou roli, hlavně v případech, kde se to už dlouhou dobu nedaří, ale nesmí se to zase přeceňovat,“ uvedla pro Třináctka Plus psycholožka Markéta Rokytová.

Není ostuda vyhledat pomoc

Server Novinky uvádí, že lékaři i odborná veřejnost přiznávají, že psychika ženy má na početí nezanedbatelný vliv.

„Tyto ženy jsou ze všech stran zásobovány babskými radami typu: nemysli na to a půjde to, odjeďte na dovolenou a určitě si přivezete miminko. Mnoho žen dokonce vystudovalo i dvě vysoké školy, aby na to nemyslely, a stejně se to nepovedlo. Prací psychologa je pak v těchto případech provázet ženy, někdy ale i muže či páry, obdobím neplodnosti, které je náročné a dlouhé,“ dodává Rokytová.

Odborníci se také shodují, že by se žena neměla stydět vyhledat pomoc, protože proces otěhotnění, zvláště pokud se nedaří, je velmi náročným a citlivým tématem a odborník s tím ženě může pomoci.

Zveřejnění může pomoci s vyrovnáním

Problémy s otěhotněním se nevyhýbají ani hvězdám. Mnoho celebrit o svých problémech mluví veřejně, aby podpořily ostatní ženy, které mají stejné problémy.

Například modelka Chrissy Teigen se problémy s otěhotněním netají a děti jí odnosila náhradní matka. Když poté sama otěhotněla, miminko se narodilo předčasně mrtvé.

Fotografie z nemocnice sdílela veřejně a někteří ji za to kritizovali, že se zviditelňuje na smrti svého syna. Modelka však vyslala jasný vzkaz, že jí právě toto pomohlo se se situací vyrovnat.

Stejnou situací a následnou kritikou si prošla i Natálie Kočendová. „Zveřejnila jsem to i kvůli ženám, které si prošly podobnou opravdu nelehkou situací, a i přes mou neskutečnou bolest, kterou momentálně zažívám,“ uvedla Kočendová pro Mamavolba.

Gabriela Lašková přiznala problémy s početím i potrat

Smutnou zprávu, ale se šťastným koncem, zveřejnila nyní moderátorka Gabriela Lašková. Ta přiznala, že s prvním synem měla obavy, zda otěhotní.

„Na Beníčka jsme si počkali skoro rok, nepřál nám čas, práce, ale hlavně asi má psychika. Bylo to po svatbě a na každé společenské akci jsem čelila otázkám, kdy přijde miminko a já pořád mlžila, že se snažíme a že to snad brzy přijde. Zpětně bych mnohdy reagovala jinak, řekla jim, že to prostě nejde, ať se neptají, ale tehdy jsem to nedokázala uchopit,“ přiznala na svém instagramu.

Zároveň se podělila o smutnou zkušenost, že o druhé miminko pár týdnů po otěhotnění přišla.

„Věděla jsem, že jsou mnohem bolestivější ztráty a měla pocit, že ta má vlastně nebyla dost velká, a tak jsem o ní nemluvila. Ale pro mě byla. Obrázek z ultrazvuku mám schovaný pořád a občas si říkám, jaké by asi miminko bylo,“ napsala moderátorka.

Nakonec se ale moderátorka dočkala druhého syna Vincenta. Nedávno prozradila, že se s manželem těší na třetí miminko. S odhalením těhotenství po předchozí zkušenosti raději počkala až do pátého měsíce.

„Myslím na všechny, pro které je cesta k miminku náročná, bolestivá, komplikovaná nebo dlouhá. Všem vám přeju štěstí, sílu a podporu vašeho okolí,“ podpořila ostatní maminky, které se kvůli těhotenství trápí.

Zdroje: Rádio Praha, Novinky, Mamavolba, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články