Filip Grznár je stíhán za podněcování k trestnému činu. Byl jsem ožralý, žádnou válku nechci, hájí se

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
filip grznar
Zdroj: Profimedia

Kulturista a MMA zápasník Filip Grznár je stíhán policií. A to kvůli videonahrávkám, na kterých veřejně vychvaloval ruskou agresi na Ukrajině. Podle iDNES dokonce ve videích prohlásil, že se těší, až bude válka i u nás. Bude se pak prý moci zapojit a někoho konečně zabít.

Sedmatřicetiletý kulturista je v současné době stíhán za podněcování k trestnému činu. Ze zákona mu za to hrozí až dva roky vězení. Jeho video se objevilo na internetu v březnu. Zápasník v něm mluví o tom, jak pozitivní válka je.

„Trocha romantiky od Grznára: Těším se na to, až vypukne v České republice válka. Má to jednu velkou výhodu. Ve válce neexistuje právo. Můžeš páchat trestnou činnost jako vzteklý, což se mi líbí, je to sen,“ tvrdí v krátkém klipu, který šokoval fanoušky.

Chci, aby na nás kdokoli přišel

Grznár dodal, že je mu jedno, zda na nás zaútočí Rusko, nebo někdo jiný. „Prostě chci, aby u nás byla válka, chci aby už Rusko, nebo kdokoliv jiný, na nás přišlo,“ dodal očividně opilý zápasník. Právě tím se později také bránil, v podnapilém stavu prý nevěděl, co říká.

Přesto se ale dopustil trestného činu, protože tvrdil mimo jiné i to, že válka je jediná svoboda, kterou svět má. „Protože víš, že můžeš kdykoliv chcípnout a zároveň víš, že můžeš kohokoliv zabít. To je prostě dobré a tuhle svobodu já chci. Já chci válku v České republice a udělám pro to všechno,“ řekl.

Není to přitom poprvé, co měl Filip Grznár problémy s policií. Už před rokem mu byl udělen peněžitý trest 15 tisíc korun. Tehdy veřejně schvaloval vraždu Roma na chomutovském sídlišti, dokonce pak vyhrožoval dalším zástupcům této menšiny.

Žádnou válku nechci

V současné době se MMA zápasník hájí tím, že žádnou válku nechce. Když video nahrával, netušil prý, co říká. „Byl jsem totálně ožralý a měl v sobě prášky na nervy. Žádnou válku v ČR nechci a samozřejmě nesouhlasím s konfliktem na Ukrajině,“ řekl Expresu.

„Chtěl jsem mluvit o tom, jaká v Česku panuje celkově nesvoboda. Použil jsem metaforu, která byla nevhodně zvolená, to teď uznávám. Natočili jsme dvě storíčka a omylem jsme je pustili ven. Každý ať si sáhne do svého svědomí. Kdo nikdy nemlel ho*na, když byl nalitý? Navíc to bylo vytržené z kontextu,“ hájí se.

Válku prý zápasník rozhodně nechce. „Mám děti, kdo schvaluje válku, je pro mě naopak magor,“ doplňuje. V současné době řeší Grznár celou situaci se svým otcem, který je zároveň i jeho právníkem. „Řekl mi, že v tom videu nevidí nic nebezpečného a naplnění skutkové podstaty tam je neurčité. Pouze přirovnávám dnešní svobodu k válce a o tom to celé je,“ zakončuje kulturista.

Zdroj: iDNES, MMA MAG, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články