Fibromyalgie, autoimunitní porucha a další. Aneb celebrity, jímž byla diagnostikována vzácná onemocnění

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Celebrity
Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Zajímá vás, která z celebrit trpí vzácným onemocněním? Prozradíme vám to. Připravili jsme si pro vás list celebrit, které mohou řešit stejný zdravotní problém, jako vy. Jak se s tím vypořádávají?

Před nedávnem jsme vám prozradili zajímavosti ze světa celebrit, kdy jsme se společně podívali na osobnosti, které trpí vzácným onemocněním. Tentokrát se podíváme na další zajímavé informace ze světa šoubyznysu.

Selena Gomez trpí autoimunitní poruchou

Lupus je autoimunitní porucha, která způsobuje, že imunitní systém napadá vlastní tkáně a orgány v těle. Zánět vyvolaný lupusem může poškodit důležité orgány včetně ledvin, mozku, srdce a plic člověka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Selena Gomez (@selenagomez)

Zpěvačka Selena Gomez byla diagnostikována s onemocněním již v roce 2015 a byla o svém zdravotním stavu velmi otevřená. „Mám lupus a řeším problémy s ledvinami a vysokým krevní tlakem, proto si všímám mnohem více svého těla.“ Kvůli této nemoci musela podstoupit transplantaci ledvin.

Lady Gaga řeší fibromyalgii

V roce 2017 odložila Lady Gaga část svého turné kvůli traumatu a chronické bolesti v důsledku fibromyalgie. Bolest neovlivňuje pouze jednu oblast těla, kterým se můžete vyhnout, ale často je doprovázena velkou únavou a problémy s pamětí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lady Gaga (@ladygaga)

„Jsem tak rozčílená z lidí, kteří nevěří, že fibromyalgie je skutečná. Pro mě a myslím, že pro mnoho dalších je to opravdu problém s úzkostmi, depresemi a panickou poruchou,“ uvedla zpěvačka ve svém dokumentu.

Pete Davidson má Crohnovu chorobu

Komik Pete Davidson byl diagnostikován s Crohnovou chorobou, když byl teenager. Tento stav ovlivňuje zažívací trakt a vytváří zánět, který vede k bolestem břicha, silnému průjmu, únavě, úbytku hmotnosti a podvýživě. U osob s tímto onemocněním existuje riziko vzniku vředů, rakoviny tlustého střeva a onemocnění žlučníku nebo jater.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pete Davidson (@petedavidson_official)

„Byly okamžiky, kdy jsem nemohl vstát z postele. Měl jsem padesát kilo,“ řekl komik při rozhovoru. Jediné, co mu pomohl, bylo užívání marihuany. Jen díky ní se mu prý ulevilo a bolest břicha nebyla tak silná.

Zdroj: Health Digest
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články