Fanoušci se bojí o zdraví Jiřího Korna. To ale není příčinou zrušení jeho velkolepého koncertu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri korn
Zdroj: Profimedia

Na velký koncert Jiřího Korna se fanoušci těšili. Hudebník téměř vyprodal O2 arénu a je vidět, že byl o jeho vystoupení velký zájem. Jenomže nedávno Korn koncert zrušil. Řada lidí se tak logicky začala ptát, co se stalo. Mají strach o zdraví třiasedmdesátiletého zpěváka.


Mnoho fanoušků spekulovalo o tom, zda nemá Korn nějaké zdravotní problémy, které by mu koncertování znemožnily.

Ačkoli je mu už přes 70, je hudebník stále energický a plný sil. Někteří se tak začali bát, že se jeho nasazení projevilo a v současné chvíli se na něm podepsala únava.

Pravda je ale jiná. Jiří Korn údajně žádné zdravotní problémy nemá a koncert zrušil ze zcela jiných důvodů. Ačkoli tak fanoušky, kteří se na jeho vystoupení těšili, musel zklamat, vzkázal jim, že se o jeho zdraví nemusí bát, že je v naprosto skvělé kondici.

Bál se pandemických opatření

Měl to být velkolepý koncert, Korn ho plánoval podle webu Extra tři roky. Proto ho nakonec zrušil, ačkoli to možná zní ironicky. Korn se v současné době bojí toho, že přijde další vlna koronaviru a bude třeba dění na koncertě omezit.

Podle jeho slov se v posledních dnech sice v médiích o covidu tolik nepíše, přesto o něm ale on i jeho známí hodně mluví a pár odborníků už prý varovalo před podzimním zhoršením situace. A hudebník se tak rozhodl koncert odložit na jindy, až bude mít jistotu, že koncert proběhne podle jeho představ.

„Chystám šňůru koncertů, které by měly být postavené na pohybu a na tanci s taneční skupinou. Bude to vzpomínkový přehled repertoáru, který jsem dělal. Chtěli bychom vystupovat v daleko menších prostorách, než je O2 arena. Chci být lidem blíž,“ objasnil pro Aha!

„V září 2019 v O2 areně se stal koncert pro mnoho návštěvníků jedinečným zážitkem. Od tohoto okamžiku uběhly tři dlouhé komplikované roky a nikdo z nás nečekal, že by do plánované reprízy mohlo uplynout tolik času. Naše produkční společnost, která stojí za tímto unikátním projektem, bohužel nyní přichází i pro nás se smutnou zprávou,“ napsal pro Extra k situaci za pořádající agenturu producent Tomáš Ságl.

Korn se jinak cítí skvěle

Ságl fanoušky také informoval o tom, že Kornovo zdraví je naprosto v pořádku a se zrušením koncertu nemá nic společného. „Od rána čelím dotazům médií, proč se opravdu ruší skoro vyprodaný přidaný koncert Jiřího Korna v O2 areně. Fanoušci se bojí, že Jiří Korn onemocněl,“ napsal s tím, že tomu tak není a hudebník se těší plnému zdraví.

Na svůj věk se cítí skvěle a žádné větší zdravotní komplikace od roku 2015 nepociťuje. Tehdy řešil problémy se zrakem a obával se, že bude muset na operaci. Nakonec ale ze strachu žádný zákrok nepodstoupil. „Já bych se musel nějak odhodlat, bojím se,“ přiznal se tehdy Blesku.

Zdroj: Aha!, Blesk, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články