Evu Jeníčkovou trápí zdravotní problémy. Po napadení psem shání prostředky na léčbu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
eva jenickova
Zdroj: Nextfoto

Evu Jeníčkovou známe především jako Vendulku utěšitelku z Básníků. Herečka už nějakou dobu žije v Americe, kde si ale užila své. Hrozilo jí dokonce, že skončí na vozíčku.

Jeníčková se do Ameriky přestěhovala před několika lety, když se rozpadlo její manželstvím s Viktorem Taušem. To ale ještě netušila, jaké zdravotní komplikace ji budou doprovázet a že si vyslechne nepříjemná slova přímo od lékařů. A to všechno se stalo po napadení dvěma psy.

Veřejnosti dala na vědomí svůj stav o mnoho let později

Celá událost se stala již v únoru před čtyřmi lety, ale pouze nejbližší věděli, jak je na tom Jeníčková špatně, a to nejen zdravotně, ale také finančně. Nyní se rozhodla svěřit svůj příběh i fanouškům. Při venčení psa ji napadli dva pitbulové.

„Jeden mi přišpendlil levou nohu, druhý mě vystřelil do vzduchu, kde jsem se otočila a dopadla na pravý bok s levou nohou složenou pod pravou,“ řekla herečka pro Go Fund Me. A to nebylo všechno. Majitelé psů jí nepomohli a ona sama se musela poprat s obrovskými bolestmi.

Protože ale s pomocí berlí mohla chodit, k lékaři nakonec nešla. Bolesti se ale zhoršovaly, nakonec tak u něj stejně skončila. Řekl jí, že neví, co bolest způsobuje, a navrhoval, aby si nechala vyměnit kyčel. S tím ale herečka nesouhlasila.

„Byl to hrozný pocit, protože jsem nechápala, proč by to bylo najednou takhle potřeba… Ale hlavně jsem cítila, že se mýlili,“ řekla herečka, která se nakonec svěřila do rukou jiného doktora, začala chodit na rehabilitace a přišlo se na to, co bolest způsobuje.

Málem skončila na vozíčku

„Měla jsem čtyři úplně natržené svaly v pravé kyčli. Střední hýžďový sval, který je hlavním nositelem tělesné hmotnosti, byl zcela odtržen, ztenčil se a chirurg musel použít dárcovskou šlachu, aby ho znovu připevnil,“ vypráví sympatická brunetka.

„Utrhly se mi všechny tři hamstringy v zadní části nohy, spojené doslova jen drobounkou nití se spodní částí pánve,“ uvedla. A kvůli tomu, že se vlastně dva roky nic nedělo, jí mizel hýžďový sval. Tělo pak sotva mohlo unést její váhu.

Přidaly se další komplikace, například vyhřezlá ploténka. A navíc jí lékař řekl, že kdyby si nechala kyčel opravdu vyměnit, nyní by byla na invalidním vozíčku. Rehabilitace jsou ale drahou záležitostí, a i když se hereččin zdravotní stav lepší, stále musí cvičit.

Proto o pomoc požádala lékařský fond, přes který chce sehnat 50 tisíc dolarů. Finanční úspory už došly a pro herečku, která chodí jen za pomocí berlí, je to bohužel nepříjemná zpráva. Snad se ale podaří peníze sehnat a herečku uzdravit natolik, aby mohla normálně chodit.

Zdroj: GoFundMe, Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články