Eva Šenková: Krásná herečka byla přísnou matkou, která málo chválila, vzpomíná její dcera Jana Paulová

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Eva Senkova
Zdroj: Public domain, via Wikimedia Commons

Jana Paulová se stala herečkou z více důvodů, jedním ale bylo i to, že její rodina byla plná umělců. Nedávno se na instagramu pochlubila fotografií svojí maminky, na kterou je velmi hrdá. Aby také ne, jedná se totiž o slavnou herečku, zpěvačku a tanečnici Evu Šenkovou.

Eva Šenková zemřela v roce 2004. Do dnešního dne je ale pro mnohé vzorem dokonalé ženy, která dokázala skloubit zpěv, herectví, tanec a na prknech divadel předváděla divy. Výjimečně se také objevovala v menších rolích v televizních filmech.

Rodinná láska k umění

Lásku k hudbě Eva Šenková začala pociťovat už v dětství. Už jako malá hrála v divadle, tančila a zpívala. To jí nakonec zůstalo a jako dospělá se tím živila.

Vystupovala především v Hudebním divadle v Karlíně, kde působila jako sólistka. Tam účinkovala až do svého odchodu do důchodu.

Otcem Jany Paulové byl herec František Paul. Není se tak čemu divit, že se nakonec Jana vydala v jeho stopách a své rodině dělá dál čest v uměleckém oboru.

Přísná matka

Jana na maminku vzpomíná jako na poměrně přísnou ženu, která jí ale do života hodně dala.

„Moje maminka byla velký kritik. Byla hodně přísná. A moc si nepamatuju, že by mě někdy chválila. Myslím si, že i moje nynější nejistoty pramení z toho, že jsem byla málo chválená,“ říká herečka v rozhovoru pro Český rozhlas Region.

V jedné ze svých rolí kdysi Paulová ukázala divákům trochu té nahoty, a maminka s ní potom prý nějaký čas dokonce nemluvila, uvádí iDNES.

Přestože byla Eva Šenková přísnou maminkou, její dcera ji vždy milovala. „Každý den na ni pomyslím. Byla herečka, měla čtyři děti, neměla to vůbec lehké, a přesto to zvládala. Nekonečný obdiv a lásku ti posílám, tam někam,“ napsala Jana na své sociální síti k fotce maminky.

Zdroj: Blesk, Instagram, Český rozhlas Region, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články