Eva Samková přišla s nejsmutnějším PF pro rok 2022. Mnoho lidí má slzy na krajíčku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
eva samkova
Zdroj: Profimedia

Nepříjemné zranění Evy Samkové šokovalo dva týdny před Vánocemi celou řadu fanoušků. Snowboardistka sice v rakouském Montafonu projela jako druhá cílem smíšeného týmového závodu, místo oslav ji ale čekaly jen slzy bolesti. A ze zranění se bude dostávat podle všeho ještě dlouho.

Mohla oslavovat svůj výkon, jenomže bolest ji skolila natolik, že toho nebyla schopná. Letošní Vánoce si pravděpodobně neužila tak, jak by si přála, a dokonce i do nového roku vstupuje s velmi smíšenou náladou, jak se ukázalo na jejím Instagramu.

Při závodě měla totiž při dojezdu do cíle vážnou nehodu, kvůli které musela ihned na operaci. Nějaký čas se tak na prkno nepostaví a čekají ji rehabilitace a dlouhá cesta, aby mohla opět začít získávat medaile. Není se tak čemu divit, že její přání do nového roku je velmi stručné, ale zároveň dojemné.

Zlomené kotníky

„Eva při předkopnutí prkna v cíli, když chtěla zajet co nejlepší výsledek, pod sebe strčila snowboard, nějak se jí kousla hrana. Skřípla si kotníky. Když jsem k ní běžel, tak už byla v slzách. Odvezli ji do špitálu, tak doufejme, že to bude co nejlepší,“ řekl podle isport.blesk.cz po závodě Jan Kubičík, partner, s nímž Eva závodila.

„Zlomila si obě nohy v kotnících,“ oznámil později reprezentační trenér Marek Jelínek. Podle jeho slov čekala Samkovou operace u specialistů v Rakousku. „Rekonvalescence bude samozřejmě nějakou dobu trvat. To je zatím vše, co v tuhle chvíli víme. Doufejme, že bude Evka v pohodě a co nejdřív se z toho vylíže mentálně, protože je samozřejmě velmi nešťastná,“ dodal.

I když už má dnes Eva nejhorší za sebou, je jasné, že ještě dlouhý čas se bude muset bez svého oblíbeného sportu obejít. Nejenže letos už nás v žádném závodě reprezentovat nebude, ale potýká se teď s rehabilitacemi a musí na sobě hodně pracovat fyzicky i psychicky.

Podpora fanoušků ji drží na nohou

Na Instagram přidala před nedávnem Eva fotku, která pomalu rozplakala fanoušky. Na snímku je ona, invalidní vozík a skleslý německý ovčák. Samková snímek okomentovala jen velmi stručně a připsala do popisku: „PF 2022.“ Z příspěvku je jasně cítit, jak těžce situaci nese.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Samková – Samčízant (@eva_samkova)

Podpora fanoušků by ji snad brzy mohla doslova zvednout na nohy. Většinu z nich totiž její příspěvek dojal a snaží se jí tak alespoň milými komentáři dát najevo, že při ní stojí a přejí jí brzké uzdravení a rychlou rekonvalescenci. „Ať to rychle sroste. Jste moje největší bojovnice,“ píše jedna z fanynek.

„Jsme s vámi a moc přejeme všechno dobré. Máme vás moc rádi, jste skvělá,“ vzkazuje další, zatímco ostatní lidé připisují srdíčka a přání jen toho nejlepšího. Snad se tak brzy sportovkyni bude zdravotně dařit o něco lépe a v budoucnu ještě ukáže, co dovede.

Zdroj: Instagram, isport.blesk.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články