Eva Pilarová a její velká neřest: Dokázala se jí zbavit a mnoho fanoušků o ní ani nevědělo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Eva Pilarova
Zdroj: Profimedia

Eva Pilarová byla pro Čechy hvězdou. Dokazuje to, že se tahle česká herečka, a především zpěvačka stala třikrát vítězkou v ženské kategorii soutěže Slavík. Bohužel nás opustila v roce 2020, zůstala po ní ale celá řada hitů a milých vzpomínek.

Nikdo není dokonalý. I Eva Pilarová měla své zlozvyky. Na druhou stranu ale měla také pevnou vůli, díky které se dokázala s ledasčím vyrovnat. Pro mnohé je nepochopitelné, že se dokázala ze dne na den zbavit kouření.

Ano, Pilarová opravdu dříve hodně holdovala cigaretám. Jenomže stačilo, aby jí lékař pohrozil, že už si nikdy nezazpívá, a ona se rozhodla svůj životní styl změnit. Zní to prakticky nemožně, ale ona to dokázala.

Udeřila rakovina

Podle slov některých známých Eva hulila doslova jako fabrika. A to především na přelomu 70. a 80. let. Pak ale přišla rakovina a Eva se začala pravidelně scházet s lékaři. A právě jeden z nich jí otevřel oči.

„Doktor se jí zeptal, zda chce ještě zpívat. To bylo něco pro Evu. Zpěv, hudba a koncerty pro ni byly vším. Bez toho si to neuměla představit,“ řekla pro deník ahaonline.cz její dávná kamarádka.

„Okamžitě vyhrkla, že rozhodně chce zpívat. A lékař opáčil, aby tedy hned přestala kouřit. Kdyby odpověděla jinak, zeptal by se prý, zda chce kouřit, nebo žít,“ dodává. Už v té chvíli bylo zpěvačce jasné, co udělá.

Šla si zaběhat

Pilarová ten den prý přišla domů, vytáhla z kabelky několik krabiček cigaret a schovala je do stolku v pracovně. Nepotřebovala je vyhazovat. Věděla, že když si řekne, že je konec, tak je konec. Tak snadné to pro ni bylo.

Jelikož někde kdysi slyšela, že lidé, kteří přestávají kouřit, začínají s běháním, sebrala se a šla si zaběhat. Podle přátel přitom byla do té doby odpůrkyní jakéhokoli sportu. Ale hudby se vzdát nedokázala a chtěla udělat maximum.

Eva Pilarová se vydala do Nerudovy ulice, kterou měla kousek od domu. Právě tam se rozhodla vybít si energii. Ulici, která se táhne z kopce a pak zase do kopce, zdolala ten den několikrát.

Pak se vrátila domů, odpočinula si a druhý den ráno si už nezapálila. Od té doby na cigaretu už nikdy v životě nesáhla. A obdiv jejích přátel jí přišel až přehnaný, podle ní o nic významného nešlo.

Všechno je to v hlavě

Když se později Pilarové její přátelé ptali, jak to dokázala, odpovídala s úsměvem na rtech: „Všechno je v hlavě. A já si to prostě vzala do hlavy.“ Ani na základě těchto rad se ale jejím známým přestat kouřit nepodařilo.

Eva později úplně přestala také s pitím alkoholu, k čemuž přiměla i svého manžela. Věděla, že zdraví má pouze jedno a musí se šetřit. Kdyby neposlechla doktory, pravděpodobně by přišla nejen o kariéru, ale také o život mnohem dříve.

Se svým odhodláním se nakonec zpěvačka dožila krásných osmdesáti let, byla inspirací mnoha fanouškům a až do konce svého života se věnovala tomu, co milovala ze všeho nejvíc.

Zdroj: ahaonline.cz, blesk.cz, fakta.today.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články