Eva Perkausová za personální změny na Primě nemůže. Sama se s nimi musela smířit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Eva Perkausova
Zdroj: Nextfoto

Eva Perkausová se po krátké pauze v úterý večer vrátila na televizní obrazovky. Tři měsíce po porodu syna Killiana je opět v plné síle, a fanoušci ji tak budou pravidelně vídat. Ačkoli čtyři roky moderovala po boku Romana Šebrleho, nově se bude objevovat ve dvojici s Petrem Suchoněm.


„I když je aktuálně moje největší láska Killian, moje druhá láska – televize Prima – je v mém srdci pořád,“ říká Perkausová podle serveru Blesk. Volno si vzala pouze na velmi krátkou dobu a teď je připravená dát všechnu svou energii jak do starostí o malého, tak také do práce.

Bez televizního adrenalinu by prý nevydržela příliš dlouho. Co se týče změny pracovní pozice, nemá s tím žádný velký problém. Po boku Suchoně už párkrát moderovala.

Sama nikoho o práci nepřipravila

Vzhledem k tomu, že odešla Eva na čtyři měsíce z televize, proběhly na moderátorských postech nějaké změny. Perkausová před mateřskou dovolenou tvořila pár s Romanem Šebrlem, nahradila ji ale Soňa Porupková, která s bývalým atletem bude tvořit dvojici i nadále.

Gabriela Lašková, která moderovala se Suchoněm, měla dostat nabídku stát se moderátorkou Showtimu, aby se uvolnilo místo právě pro vracející se Perkausovou. Jelikož se Lašková podle Extra dozvěděla informaci na poslední chvíli, pozici odmítla.

„Gábině Laškové to řekli po valentýnském vysílání, kdy za ní přišla Markéta Fialová s tím, že Hlavní zprávy vysílá naposledy. Neměla čas se s diváky ani rozloučit. Rozhodně se to neřešilo dlouhé týdny dopředu, jak bývá zvykem,“ uvedl zdroj. Lašková tak z Primy zcela odešla.

Skončit se rozhodla i Gabriela Soukalová, které se nelíbilo jednání jejích šéfů. Jako třetí pak podal v souvislosti se situací výpověď i Josef Mádle. Některá média popsala celou aféru tak, že to vyznělo, jako kdyby tři lidé odešli právě kvůli Perkausové.

Jelikož se informace objevila hned na několika webech, moderátorka se rozhodla k situaci vyjádřit na svém instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Perkauѕová (@evaperkausova)

„Každému normálnímu člověku je snad jasné, že bych nikdy záměrně nevyhodila nikoho z pracovní pozice. Hlavně nejsem k takovým rozhodnutím kompetentní. Vrátila jsem se z mateřské dovolené zpět do práce, což bylo v plánu. A o změnách, které jsme se dozvěděli, nikdo ze zasvěcených dopředu nevěděl. Včetně mě,“ vysvětlila.

Doplnila, že musela uvolnit svou dosavadní pozici , na které byla čtyři roky, její kolegyně Lašková zase musela uvolnit místo vedle Petra Suchoně. Ta pak novou nabídku na pozici moderátorky Showtimu odmítla.

„Respektujeme rozhodnutí nadřízených, což dělá valná většina z vás/nás. S Gabčou jsme vždy vycházely a vycházíme, protože víme, jak se celá situace má. To víte, že je nám to líto, ale myslím si, že odsuzování kohokoli v tomto případě není na místě,“ doplnila novopečená maminka.

Do práce nastupuje odpočatá

Miminko Evy Parkausové je prý doslova zlaté. „Já jsem docela odpočatá, protože malý je opravdu hodné miminko, skoro pořád spinká, takže si nemůžu stěžovat. Už jsme za ty dva měsíce vychytali, co má rád a co ne, ani moc nepláče, pláče jen tehdy, když má hlad, takže je to opravdu zlaté miminko,“ pochlubila se pro Extra.

Podle jejích slov jí také hodně pomáhá manžel Ivan Hecko, který se ujal role tatínka velmi zodpovědně. Mnohdy prý dělá i věci, které by normálně měly být na maminkách. Že bude Perkausová zvládat mateřství i s prací skvěle, tím si je stoprocentně jistá.

Zdroj: Blesk, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články