Eva Pavlová prodělala rakovinu. Ve své funkci by se chtěla věnovat pomoci onkologicky nemocným

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr pavel eva pavlova
Zdroj: Profimedia

S novým prezidentem získá Česká republika také novou první dámu. Zatímco o Petru Pavlovi se v posledních dnech hovořilo v médiích opravdu ve velkém, jeho manželce Evě se dostává pozornosti až nyní. Kdo vlastně je žena, která stojí po boku naší nově zvolené hlavy státu?

Jako manželka je samozřejmě svému muži velkou oporou. On koneckonců v minulosti ukázal, že při ní stojí za jakékoli situace a pomohl jí v nejhorších životních chvílích. Eva totiž jeden čas bojovala s rakovinou.

Dnes už sice může prohlásit, že nad nemocí zvítězila, stále ale ještě bere medikaci a téma je to pro ni poměrně čerstvé. Přesto se o něm nebojí mluvit. Podle jejích slov je nejdůležitější se s problémem smířit, ale nevzdávat se a bojovat.

Byl mi oporou

„Před dvěma lety mi našli zhoubný nádor štítné žlázy. Nemusela jsem na ozařování, ale chvíli trvalo, než jsem se psychicky i fyzicky dala dohromady,“ prozradila Blesku. Dodala, že z problémů se psychicky dostala především díky svému muži.

„Nyní beru ještě medikaci, ale cítím se jinak už mnohem lépe. Pomalu se vracím ke sportování, když tedy zrovna nehlídám vnoučata,“ řekla Blesku čtyřnásobná babička.

Ta má z předchozího vztahu dceru Evu, kterou vychovávala dlouhé roky sama. Díky Pavlovi pak má ještě dva nevlastní syny, Jana a Petra. S Petrem Pavlem se seznámila na posádkové ubytovně v Prostějově. Svatbu měli v prosinci roku 2004, uvádí CNN Prima NEWS.

I ona byla členkou KSČ

Před volbami se na Petra Pavla nahrnula od mnoha lidí kritika kvůli jeho působení v KSČ. On se několikrát ohradil, že jde o minulost, které lituje, ale ze které se poučil. Stejně tak to vidí i jeho žena.

„Dnes vím, že to byla chyba. Patřila jsem mezi ty naivní, nezralé lidi, kteří podlehli tlaku. Na druhou stranu mám tuto zkušenost a mohu o době minulé mluvit, nejen citovat výklady z knih,“ uvedla v rozhovoru pro týdeník Přítomnost.

Jako první dáma by se i kvůli své minulosti a boji s rakovinou chtěla věnovat podpoře onkologicky nemocných.

„I to je jedno z témat, samozřejmě témat je strašná spousta,“ vysvětlila pro CNN Prima NEWS. Nechtěla by ale opomenout například ani samoživitelky a další skupiny osob, které to podle jejích slov nemají finančně snadné.

Zdroj: Blesk, CNN Prima NEWS, Přítomnost

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články