Eva Holubová čelí nenávistným projevům kvůli svému postoji k Ukrajincům. Už mi nepište, prosí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
barbora seidlova
Zdroj: Nextfoto

Evy Holubové se situace na Ukrajině silně dotkla. Už v několika příspěvcích na svém instagramu dokázala, že je jí tamních obyvatel líto, vyjádřila svůj postoj k Putinovi a žádala fanoušky, aby Ukrajině pomohli, jak to jen jde. V posledním oznámení ale použila ostrá slova, kterými zaskočila i své sledující.

„24. 4. začalo Putinovo vraždění na Ukrajině. A od té doby se tam každý den zabíjí, znásilňuje, krade, plundruje. Už jsme si zvykli, už nás to nezajímá, některé dokonce Ukrajinci u nás obtěžují. ‚Ať už vypadnou?‘ … “ napsala Holubová s lítostí na svém profilu.

Poukázala tím na to, že zatímco ze začátku války se každý pokoušel pomáhat, teď už málokoho zajímá, co se skutečně děje, Ukrajinci u nás už nejsou jenom „chudáci, kteří museli utíkat z vlastní země“, ale problematičtí lidé, kteří by se měli vrátit domů. A tak to podle Holubové rozhodně být nemá.

Zloba a nenávist

„Dostala jsem dopis plný zášti a nenávisti. Od kolegy, který žije v jedné západní zemi s migrantkou. Ta zloba, která jim zatemnila mozek, ty nadávky, co pro lidi prchající před válkou používají, zoufalost na úrovni lidí bez dokončeného základního vzdělání,“ svěřila se herečka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Holubova (@evaholubovaofficial)

Dodala, že jí ale následně celou situaci vysvětlil jiný český emigrant. Ten jí popsal, proč se podobné věci ve světě dějí. „Oni žili z dávek, které jim dávalo Rakousko, většinou pracovali načerno, před důchodem se nechávali zaměstnat a dělali to, co většina Ukrajinců: uklízeli, pomáhali nemocným, jen proto, aby měli na důchod. Své umělecké ambice neměli šanci prosadit.“

Holubová na základě zpráv, které jí od lidí přišly, požádala sledující, aby jí už nepsali a neposílali žádné nenávistné projevy ani vysvětlení toho, proč situaci vnímají odlišně. Na druhou stranu poděkovala za pomoc těm, kteří se i nadále snaží pro Ukrajince něco skutečně udělat.

Nepochopitelná nenávist

„A jak je to u vás? Podařilo se vám propojit ukrajinskou komunitu s českou?“ zeptala se Holubová závěrem. Dostala řadu odpovědí, ve kterých komentující podporují její myšlenku a nerozumí tomu, co se se světem děje. „Nechápu, co vede lidi k tomu, aby vám takové sprosťárny psali,“ uvažuje jeden fanoušek.

„Moc mě to mrzí, jste moc fajn člověk, a tohle si nezasloužíte. Myslím si, že jsou to ale osamocené akty frustrátů, většina lidí to vidí jinak,“ dodal s lítostí. „Současná doba mě děsí,“ dodala další sledující s tím, že člověk dnes nikdy neví, na čem je a co má od ostatních čekat.

„Paní Evo, mně se v sobotu stalo to, že přede mnou mluvila dcera o tom, že se Ukrajincům dává hodně zdarma, zatímco na Čechy vláda nemyslí. Snažila jsem se jí to vysvětlit, ale zřejmě se pohybuje mezi těmi, kteří nikdy nepochopí,“ posteskla si nakonec další fanynka.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články