Eva Adamczyková se pomalu vrací na snowboard. Během pauzy se stihla vdát i odstátnicovat

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Eva Samkova
Zdroj: Profimedia

Eva Adamczyková toho stihla v poslední době opravdu hodně. Zlomené kotníky, ukončení studia a svatba, díky které si nyní všichni ve sportovním světě musí zvyknout, že už na svahu nebude jezdit Samková, ale Adamczyková.

Pomalý návrat po zranění

Má toho za sebou opravdu hodně. Je olympijskou vítězkou, mistryní světa či například vítězkou Světového poháru. Přípravu na Olympijské hry v Pekingu však překazilo zranění a následná rekonvalescence.

Ke zranění došlo v Rakousku při krkolomném manévru, který způsobil zlomeniny obou kotníků. Následovala série operací a teprve v červnu jí lékaři vyndali z nohou šrouby.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Samková – Samčízant (@eva_samkova)

„Začala jsem suchou přípravu, v běhu jsem trochu omezená prvních 10 minut, než se to zahřeje, ale pak už to jde. Levá noha je trochu horší. Snažím se zvýšit rozsah, aby mě nijak neomezovala. A podle posledních vyšetření to vypadá, že kosti jsou srostlé dobře, což je fajn,“ prozradila v rozhovoru pro iDNES.

Teprve nyní se Eva pořádně dostala do formy a vrátila se na snowboard do zvláštní kulisy – haly se sypkým sněhem a fotkami hor na zdech.

„Ta hala pro mě není, nechci dělat halový sport, mám ráda hory. Je smutné, v jaké situaci momentálně hory jsou, zažíváme klimatickou krizi tady a teď. Ale aspoň jsem mohla na snowboardu stát,“ uvedla ke svému návratu.

Zároveň musí ještě nechat odpočívat kotníky po zranění, takže vynechává boule a skoky.

Rekonvalescenci využila k osobnímu posunu

Během rekonvalescence prý ani na chvíli nemyslela na to, že by chtěla skončit. Naopak klid využila k tomu, aby si zařídila pár osobních věcí.

Například dopsala bakalářskou práci a následně i složila státnice. Mohla se také věnovat svému partnerovi, herci Marku Adamczykovi, a naplánovat svatbu.

„Úspěchy nedělá jméno, ale osoba. Moje maličkost odteď s hrdostí, láskou a radostí nosí příjmení Adamczyková,“ vzkázala pro Sport po své svatbě Eva.

Mnozí se pozastavili nad tím, že si změnila jméno, protože jméno Samková je ve sportovním světě známé.

„O tom, že bych zůstala Samková, jsem neuvažovala, protože to, co jsem dokázala, jsem dokázala jako člověk, ne s nějakým příjmením. Takhle je to za mě správně, když začínáte novou životní etapu,“ řekla Eva rezolutně.

Budeme Evě přát, aby se její návrat vydařil a brzy zase mohla na svahu řádit tak, jak jsme u ní zvyklí.

Zdroje: iDNES, Sport, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články