Eva a Vašek jako duo končí. Hudebník odmítá, že by to mělo spojitost s jeho zdravím

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Eva a Vase Sevcikovi
Zdroj: Profimedia

V poslední době o nich sice příliš slyšet nebylo, kdykoli se ale řekne Eva a Vašek, každý si vybaví slavné hudební duo a jejich pravděpodobně nejslavnější skladbu Bílou orchidej. V nedávné době duo oficiálně oznámilo, že ve světě showbyznysu končí.

Není to nicméně tak, že by se hudbě už nevěnoval ani jeden z nich. Ve skutečnosti už pouze nebudou fanoušci moci obdivovat duo Eva a Vašek. Vašek Ševčík se rozhodl kariéru ukončit a jeho žena pokračuje samostatně jako Eva Adams.

Loni vystupovali na mnoha koncertech

Sice o nich nebylo slyšet tak jako dříve, přesto ale ještě v loňském roce manželé koncertovali. Vystoupili podle serveru Prima Ženy na několika desítkách koncertů.

Už v tu dobu nicméně současně Eva vystupovala jako sólová zpěvačka a připravovala se údajně na rozpad dua. „Na sólovou dráhu jsem Evu začal připravovat, když dosáhla svých pětačtyřiceti let. Důvod byl prostý, jsem o sedmnáct let starší, za pár týdnů mi bude sedmdesát. Říkal jsem si, co by nastalo, kdyby se se mnou něco stalo,“ řekl loni v listopadu Vašek.

Zdravotním stavem to není

Vašek trvá na tom, že jeho ukončení kariéry nemá nic společného s jeho zdravotními problémy, se kterými se v poslední době potýká.

„Není to pro mě vůbec snadné. Je to celý život a najednou konec. S Evou jsme společně zpívali čtyřiatřicet let. Už jsme málem byli v knize rekordů jako manželé a duo. Že končím, neprožívám pozitivně a ani se s tím nemohu moc srovnat, určitě mi to není příjemné. Je to ale skutečnost a je to dané,“ řekl pro CNN Prima NEWS.

Před rokem prodělal hudebník mozkovou mrtvici, i po ní byl nicméně schopný vystupovat a tvrdí, že kvůli zdraví se kariéry nevzdává.

„Vždycky jsem si říkal, že dívat se na hudebníky s bílou hlavou je divné, a dnes mám bílou barvu a sedmdesát roků. Dovedu si představit, jak musím vypadat v očích dvacetiletých. Na jeviště už nechci. Dám prostor mladším,“ vysvětlil.

Zdroj: Blesk, Prima Ženy, Super, Extra, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články