Ester Ledecká má za sebou fantastickou sezónu. Vyzkoušela si ale i roli modelky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ester ledecka
Zdroj: Profimedia

Nejznámější česká obojživelnice v zimních sportech Ester Ledecká sice nemohla z důvodu nepříznivého počasí jet poslední závod, ale i tak má za sebou povedenou sezonu. Na dovolenou u moře se sice ještě nechystá, ale fanouškům ukázala, jak je na ni připravena.

Ester Ledecká má za sebou navzdory koronaviru vcelku úspěšnou zimní sezonu. Na lyžích si dojela před Vánoci pro vítězství v super-G ve Val dˈIsere.

Bojovnice tělem i duší

O něco později si v Crans-Montaně dojela pro druhé místo ve sjezdu. Ve Švýcarsku pak dokázala, že ji ani zranění nezastaví. Den po nepříjemném pádu se postavila i s rozbitým rtem na start. Nezaostávala ani v Cortině dˈAmpezzo, kde v únoru skončila v obou disciplínách těsně pod stupni vítězů.

Jako správná zimní obojživelnice se poté chtěla zapojit také do soubojů na snowboardu, ale bohužel ji tentokrát zastavilo zranění a těsně před startem se ze závodů odhlásila.

Snowboard raději vzdala

V prohlášení pro irozhlas.cz tehdy uvedla: „Nedokážu dokončit ani rozcvičku, natož unést snowboard jednou rukou nad hlavou, což rozhodlo o tom, že na startu nemám co dělat.“

Poté už se soustředila jen na to, aby se dala dohromady na finále Světového poháru ve sjezdu na lyžích ve Švýcarském Lenzerheide.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ester Ledecká (@esterledecka)

V polovině března ale oblast trápilo nepříznivé počasí, závodníci pořádně neviděli od jedné brány k druhé, a tak se pořadatelé rozhodli závody zrušit.

Na odpočinek to zatím nevypadá

Sezonu tak definitivně ukončilo počasí, ale ani tak pro Ester neskončila špatně. V super-G skončila pátá a ve sjezdu osmá, celkově jí tak v seriálu patří dvanáctá příčka.

Ačkoliv by si mohla po úspěšné sezoně dopřát klid a dovolenou, není to nic pro Ester. V tréninku hodlá pokračovat a pro iDnes.cz řekla: „Doufám, že půjde i závodit, ale zatím to vypadá, že trenéři jsou spíše pro trénink. Já bych možná ještě pár závodů jela, znáte mě, jsem závodní typ a závodila bych až do roztrhání těla.“

Plavkovou sezonu tak ještě nezahájila a zůstala raději na svých milovaných bílých svazích. Na Instagramu ale svým fanouškům ukázala, že na léto je více než připravena. S pekáčem buchet, který má na břiše, se rozhodně nemusí bát jít do plavek.

Zdroj: idnes.cz, sport.aktualne.cz, irozhlas.cz, sport.cz, Instagram Ester Ledecké

Autor: Karolína Stoczková


Související články