Ester Janečková osobně konfrontovala Danielu Písařovicovou kvůli LGBTQ komunitě. Dotklo se jí její vystupování

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ester janeckova
Zdroj: TONDA TRAN / CNC / Profimedia

Jako hosta si do DVTV pozvala v nedávné době Daniela Písařovicová ředitele organizace Jsme fér Czeslawa Waleka. Ten usiluje o manželství pro všechny, jenomže právě tohle téma moderátorce nejspíš moc nesedlo. Byla totiž v rozhovoru dosti útočná, což se nelíbí její kolegyni Ester Janečkové. Ta ji na svém instagramu silně zkritizovala.

Ester Janečková je jako podporovatelka menšin známá. Její sestra žije už delší dobu s partnerkou, to ale není jediný důvod, proč moderátorka proti Písařovicové vystoupila. V minulosti totiž její synovec Filip spáchal sebevraždu právě proto, že byl gay.

Janečková dělá všechno proto, aby měli homosexuálové v České republice stejná práva jako všichni ostatní. Na rozhovor s Czeslawem Walekem se tak opravdu těšila. To ale netušila, co její kolegyně předvede. Proto se po zhlédnutí videa rozhodla na instagramu zareagovat.

Konfrontace na sociální síti

„Czeslaw Walek byl včera hostem v DVTV. Měla jsem velikou radost, že dostane prostor v médiích právě na Mezinárodní den boje proti homofobii a transfobii. Hnutí Jsme fér, jehož je Czeslaw ředitelem, usiluje o manželství pro všechny. A já s nimi usiluju o totéž,“ uvedla na začátek příspěvku Janečková.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ester Janečková (@esterjaneckova)

Podle jejích slov byl ale rozhovor obrovským zklamáním. „Vím, že je velmi náročné být nestranná. Ale ty jsi, Danielo, byla velmi útočná. Ještě nikdy jsem nevyužila sociální sítě k jakékoliv osobní konfrontaci. Ale tohle se mě natolik osobně dotklo, že se tomu neubráním,“ napsala rozhořčeně.

Dodala, že rozhovor si pustí mladí lidé, kteří jsou velmi citliví na jakýkoliv odsudek. A pro ty bude rozhodně velmi náročné takovou věc sledovat, a to především kvůli tomu, jakým směrem Písařovicová rozhovor vedla. „Díky, Czeslawe, byl jsi statečný,“ dodala.

Fanoušci souhlasí

Ačkoli se Daniela k celému příspěvku na instagramu zatím nijak nevyjádřila, fanoušci Janečkové souhlasí s tím, že výstup Písařovicové byl nevhodný a rozhodně se jí nepodařilo nijak LGBTQ komunitu podpořit, ale ani o ní mluvit nestranně. Janečková tak má velkou podporu.

„Díky, Ester. Naprosto souzním a stále se nedokážu ubránit údivu, že i v 21. století tak moc záleží na tom, do koho se člověk zamiluje. Láska je cit, to si člověk neurčuje,“ rozčílil se jeden z fanoušků pod příspěvkem Janečkové. „Díky za vaše slova, Ester,“ dodal další sledující.

Vypadá to, že svým výstupem si udělala Písařovicová dost nepřátel. Nejen Ester si totiž všimla toho, že rozhovor v DVTV směřoval úplně jiným směrem, než se původně dalo u podobného tématu očekávat. Na tom, že byl ředitel organizace Jsme fér statečný, se ale shodují všichni.

Zdroj: DVTV, Blesk, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články