Eminem oslaví 16 let bez drog. Jeho patronem je Elton John a motivací tři dcery

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Eminem
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Eminem se v roce 2007 dostal velmi blízko smrti poté, co se předávkoval pilulkami. Těch dle svých slov bral i 20 denně a pomáhaly mu hlavně se spánkem. Tato zkušenost ho motivovala k léčbě a nyní se zpěvák každý rok chlubí svou mincí střízlivosti. Jeho patronem v boji proti závislosti je další slavná osobnost, Elton John.

„Dostával jsem prášky, kde se dalo. Bral jsem prostě všechno, co mi kdokoli dával,“ řekl v roce 2011 pro New York Times.

Předávkoval se silnou dávkou

Zpěvák bral zejména prášky na spaní. Pro server Daily Mail uvedl, že braní prášků mělo souvislost i s tím, že přibral na váze. Prášky mu způsobovaly bolesti žaludku, a aby je zahnal, tak se přejídal.

V roce 2005 se pokusil o léčbu, ale byla neúspěšná. Teprve předávkování v roce 2007 ho přimělo, aby se začal opravdu léčit. Dle serveru RadioX se po jeho předávkování ukázalo, že prášky, které dostal od kamaráda, odpovídaly čtyřem sáčkům heroinu.

Závislost nahradil cvičením

Kvůli své dceři Hailie Jade a dvěma adoptivním dcerám Lainey a Whitney se zpěvák rozhodl, že musí změnit svůj život. Přidal se k anonymním narkomanům a jeho slavným patronem, který dohlíží na jeho střízlivost, je Elton John. Závislost na prášcích pak vyměnil za závislost na cvičení.

„Když jsem se dostal z rehabilitace, potřeboval jsem zhubnout, ale také jsem potřeboval přijít na způsob, jak fungovat střízlivě,“ řekl Eminem v roce 2017 pro Men’s Journal.

Ve stejném rozhovoru pak dodal, že začal mít problémy se spánkem. Začal proto běhat, doplnil si tím endorfiny a pomohlo mu to se spánkem.

Mince střízlivosti

V roce 2018 se zpěvák pochlubil významným milníkem, a to deseti lety střízlivosti. „Včera jsem oslavil svých 10 let,“ sdílel zpěvák fotku s mincí střízlivosti na instagramu.

Od té doby zavedl tradici, že své mince střízlivosti ukazuje fanouškům pravidelně.

„11 let, stále se nebojím,“ sdílel o rok později další minci. I 12. rok zvěčnil a popiskem „nebojím se“ odkázal na hit z roku 2010 s názvem I’m Not Afraid.

Od té doby žádnou minci na instagramu nezveřejnil, ale minulý rok byla na webových stránkách Eminema zveřejněna mince 15 let střízlivosti.

Zdroje: Instagram, New York Times, Men’s Journal, DailyMail, RadioX, Eminem

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články