Eliška Balzerová je se svým mužem spokojená už přes 50 let. Jednoduše k sobě patří

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Eliska Balzerova
Zdroj: Profimedia

S filmovým a divadelním producentem Janem Balzerem je Eliška Balzerová ve šťasném manželství už přes 50 let. Podle jejích slov ji výrazně změnil, a to jedině k lepšímu. I po tak dlouhé době jsou spolu spokojení. Jaký je jejich návod na dokonalý partnerský život?

„Můj muž mě hodně ovlivnil. Já jsem byla taková zarputilá moravská palice a on mě naučil dívat se na věci s nadhledem a humorem. Zasmát se sám sobě je někdy nejlepší řešení. Mám prostě štěstí, že mám vedle sebe celý život chlapa, který si ví rady,“ prohlásila herečka kdysi.

Vzájemné pochopení

Balzerová si svého muže vzala v roce 1974. Kromě toho, že si rozuměli už od začátku v mnoha osobních záležitostech, spojovala je také láska k filmu. Jan měl pro ni vždy pochopení a dokázal porozumět jejím potřebám.

„Vždy dobře věděl, co obnáší moje práce. Takže vůbec neřeší, že mě před kamerou nebo na jevišti třeba někdo objímá nebo líbá,“ svěřila se s tím, že se nikdy u manžela nepotkala se žárlivostí.

Vzhledem k tomu, že se oba pohybují ve stejném oboru, on jednoduše ví, co všechno to obnáší. Jako manželé si vzájemně rozumí a chápou se ve všech ohledech. A to je i jeden z důvodů, proč jim to i po tak dlouhé době klape. Není ovšem jediný.

Zkrátka k sobě patří

Když se někdo Elišky zeptá, jaký je její recept na spokojené manželství, nedokáže nabídnout konkrétní odpověď. Podle jejích slov měla jednoduše štěstí, že potkala právě Jana, protože k sobě zkrátka patří.

Problémy ve vztahu prý obvykle s mužem vyřeší humorem, který mají velmi podobný.

„Když nás potkalo něco ošklivého nebo zlého, on se tomu vždycky dovedl zasmát. Dovedl si udělat legraci sám ze sebe a velmi často i ze mě. Dělá to dodnes,“ prozradila o manželovi v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál.

Zdroj: iDNES, Expres, Šíp, CNN Prima NEWS, Český rozhlas Radiožurnál

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články