Eliška Balzerová byla kočkou odjakživa. V mládí se pyšnila dlouhými vlasy a bezchybnou pletí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Eliska Balzerova
Zdroj: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Eliška Balzerová právem patří mezi českou hereckou elitu. Držitelka Českého lva a skutečná profesionálka je zároveň krásná a šmrncovní dáma, kterou byla odjakživa. Fotografie z jejích mladých let vám vezme dech.

Známá česká herečka Eliška Balzerová je rodačkou z valašského Vsetína, kde spatřila světlo světa v roce 1949.

Její maminka hrála ochotnické divadlo, a ve své dceři tak vzbudila zájem o hereckou profesi. Eliška se proto vydala za studiem herectví na brněnskou konzervatoř.

Mládí si užívala se vším všudy

Poté absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v oboru herectví a režie. Jejími spolužáky byli například Jana Švandová, Karel Heřmánek nebo Jiří Bartoška.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Milujeme český film (@milujeme_cesky_film)

Na studentská léta vzpomíná v dobrém. Mládí si totiž uměla jak se patří užít a se svou krásnou tváří neměla nouzi ani o pěkné chlapce. „Prostě jsme si jako studentky urvaly z večírku hezkého kluka, a hotovo,“ zavzpomínala po letech.

Kariéru rozjela ve velkém

Své první angažmá získala v jihočeských Českých Budějovicích a v sedmdesátých letech se přesunula do Divadla na Vinohradech. Před kamerou se začala objevovat v sedmdesátých letech.

V pětadvaceti letech nastoupila jako doktorka Alžběta Čeňková do kultovního seriálu Nemocnice na kraji města. Pak se objevovala převážně v televizních filmech.

V osmdesátých letech si zahrála jednu z maminek v komedii století S tebou mě baví svět a práce jí neustále přibývalo.

Kromě hereckého talentu byla odjakživa také velmi krásnou dámou. Na jednom snímku z mládí, který se nedávno objevil na Instagramu, všechny své fanoušky naprosto odzbrojila tím, jak byla krásná.

Krásnou dámou je dodnes

V komentářích pod fotkou se to jen hemží superlativy, a co víc, většina z nich uvádí, že herečka je stále kočka.

Ačkoliv už překročila sedmdesátku, pořád je šmrncovní ženou, která umí stárnout s grácií. Navíc je stále aktivní také jako herečka a za své výkony už sklidila i Českého lva.

V soukromí je už více než čtyřicet let vdaná za Jana Balzera, se kterým vychovala dvě děti. Dnes je z ní babička dvou holčiček a společné rodinné chvilky si jaksepatří užívá.

Zdroj: Instagram, Naše hvězdy, ČSFD, Aha online

Autor: Karolína Stoczková


Související články