Elišce Balzerové manžel změnil život. Nevadí mu, když se líbala s jinými nebo fotila nahé snímky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
eliska balzerova
Zdroj: Profimedia

Se svým manželem je Eliška Balzerová téměř 50 let.  Za tu dobu se její osobnost výrazně změnila. Z velké části je to právě i zásluha jejího muže. S filmovým a divadelním producentem Janem Balzerem má dvě děti. Než svého osudového partnera potkala, nikdy by ji prý nenapadlo, že se bude ubírat v životě tímto směrem.


„Můj muž mě hodně ovlivnil. Já jsem byla taková zarputilá moravská palice a on mě naučil dívat se na věci s nadhledem a humorem. Zasmát se sám sobě je někdy nejlepší řešení. Mám prostě štěstí, že mám vedle sebe celý život chlapa, který si ví rady,“ svěřila se Balzerová v rozhovoru pro iDNES.

Svého muže si vzala v roce 1974. Dodnes je spojuje nejen láska k filmu a jejich dvě děti, ale také celá řada zájmů. Mnoho z nich přitom nikdy dříve Eliška nevnímala a až s Janem se naučila žít život naplno.

Role ve filmu Tátova volha, kde jí na začátku zemře partner, pro ni byla údajně jedna z nejnáročnějších v životě právě proto, že si ji nedokázala spojovat s realitou.

Manžel jí vždy rozuměl

V rozhovoru pro časopis Můj čas na kafíčko – Vzestupy a pády se Balzerová svěřila, že manžel jí vždy ve všem rozuměl. Jednou z hlavních výhod ve vztahu pro ni bylo, že vnímal, jak náročné je její povolání. A hlavně ví, co přesně herectví obnáší.

balzerova manzel

Zdroj: Profimedia

„Vždy dobře věděl, co obnáší moje práce. Takže vůbec neřeší, že mě před kamerou nebo na jevišti třeba někdo objímá nebo líbá,“ řekla s tím, že její muž rozhodně nepatří k žárlivým jedincům. Dokonce neměl problém ani s tím, když se rozhodla nafotit odvážnější snímky.

„Když jsem nafotila trochu odvážnější fotografie, řekl jen, že jsem krásná ženská,“ říká s vděkem za jeho podporu. Jednalo se o doprovodný plakát pro komedii Ženy v pokušení, kde se nechala zvěčnit nahá. Řada mužů by s tím měla problém, ale Jan ji podpořil.

Recept na šťastné manželství

Dříve si Eliška s Janem hodně užívali života. Chodili do společnosti, cestovali, podnikali nové věci. „Teď je pro mě důležitější, když si můžeme promluvit třeba o tom, jak se doba mění a jak máme pocit, že do ní už nepatříme. Že se třeba v půlce večera rozhodneme pro její bojkot, vypneme počítače a odejdeme někam na ‚skleničku‘, jak my říkáme,“ říká Balzerová pro Expres.

Žádný konkrétní recept na šťastné manželství ale fanouškům neprozradila. Podle všeho mají zkrátka štěstí, že se našli, protože k sobě bezpochyby patří. Ani žádná větší hádka je nikdy nerozdělila. Naopak se jeden druhému dokázali v mnohém přizpůsobit, což je ve vztahu velmi důležité.

Na společných letech v manželství Eliška Balzerová oceňuje nejvíce prý jakési spiklenectví, které ze vztahu vzešlo. Kdykoli jeden něco řekne, druhý hned ví, co se tím myslí a jaká je pointa. A to často i tehdy, když ostatní absolutně nechápou, o co jde.

Zdroj: Expres, iDNES, časopis Můj čas na kafíčko – Vzestupy a pády

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články