Elijah Wood se snaží vymanit z role Froda Pytlíka. Točí béčkové filmy a dělá DJ

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Elijah Wood
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Elijah Wood alias Frodo Pytlík. Takto by se dal krátce herec popsat. A z pochopitelných důvodů to herci vadilo, takže se rozhodl vydat druhým směrem: točí béčkové a alternativní filmy. Navíc vystupuje jako DJ. Když už to konečně vypadalo, že nebude s Pytlíkem spojován, vydalo studio Warner Bros prohlášení o nových filmech ze světa Pána prstenů. Třeba si v nich zahraje s Danielem Radcliffem, s nímž si jsou prý podobní.

Elijah se od doby trilogie velmi změnil a zejména se změnily jeho role. Ve snaze vymanit se z role Froda Pytlíka přijímá role v béčkových filmech, které jsou leckdy velmi alternativní.

Béčkové filmy a vystupování v klubech

Aktuálně pracoval například na remaku filmu Toxický mstitel z roku 1984. Ve zkratce lze příběh dle serveru People popsat tak, že údržbář Winston Gooze spadne do kádě s toxickou látkou a změní se ve vraždící monstrum.

V hlavní roli se objeví další hvězda, která bude navždy spojena s jednou rolí, a to Peter Dinklage alias Tyrion Lannister. Zmiňovaný Elijah Wood bude za slizouna a hvězdné trio doplní Kevin Bacon.

Kromě nových druhů filmů se Elijah prosadil i jako DJ a společně se Zachem Cowiem vystupuje jako duo Wooded Wisdom. Jak ale ukazuje například web EDM, který zve na jejich show, ani tak se nálepky Froda nezbavil.

„Do dalekých zemí Hobitína přichází vztek a Frodo se stane nejslavnějším DJem v celé Středozemi,“ zve web na vystoupení své fanoušky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ● Elijah Wood ● (@elijahwoodswe)

Harry Potter a Frodo Pytlík

Herec je často spojován s Danielem Radclifem. Herci jsou si vizuálně podobní, což Daniel popírá a potvrzuje zároveň.

„Ve skutečnosti nevypadáme stejně. Ale když si představíte všechny naše součásti, jsme malí, bledí, modroocí, máme velké oči a jsme hnědovlasí,“ řekl Daniel pro server Business Insider.

Herce navíc spojuje stejné „prokletí“: jsou tvářemi velkofilmů a již navždy to budou Frodo a Harry. Daniel proto přišel s návrhem na zajímavý film, ve kterém by hráli společně.

„Rád bych byl ve filmu s Elijahem Woodem. V tuto chvíli se zdá, že by to muselo být něco, co vědomě využívá způsob, jakým nás svět vidí jako propojené a podobně vypadající. Jsem velmi otevřený návrhům,“ uvedl pro server Business Insider.

Nový Pán prstenů? Chtějí jen peníze

Elijahovi v jeho cestě vymanit se z role Froda Pytlíka moc nepomáhá skutečnost, že společnost Warner Bros ohlásila natočení nových filmů o Pánovi prstenů.

„Jsem fascinován a jsem nadšený. Doufám, že to bude dobré. Jsem překvapený –⁠ nevím, proč jsem překvapený, protože je jasné, že bude více filmů, ale je zřejmé, že hlavní je touha vydělat spoustu peněz,“ řekl herec dle serveru Refresher.

Elijah vzdal při vyjádření k novým filmům hold Peteru Jacksonovi, který filmy natočil z lásky ke knižní trilogii, a nikoliv z touhy vydělat.

Peter Jackson se pak pro server Variety nechal slyšet, že ho společnost Warner Bros o tomto záměru informovala a že s nimi chce konzultovat jejich vize a záměry.

Pro stejný server se pak vyjádřil i Andy Serkis, který ztvárnil nezapomenutelného Gluma.

„Myslím, že je tolik dalších potenciálních příběhů ze Středozemě, které by mohly vzniknout, a pokud je budou dělat oni, samozřejmě bych skočil po šanci, abych tento vztah znovu rozdmýchal,“ řekl s tím, že by se do filmu vrátil, pokud se na nich budou podílet Peter Jackson a jeho tým.

Tak kdo ví, nakonec se možná i Elijah Wood pod tíhou uvědomění, že navždy bude Frodo Pytlík, nechá ke spolupráci zlákat.

Zdroje: Business Insider, Refresher, Variety, People, Instagram, EDM

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články