Elegantní smaragd je kámen měsíce května. Která z celebrit má největší sbírku?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
angelina jolie
Zdroj: Joe Seer / Shutterstock.com

Krásné šperky jsou výsadou krásné ženy. Blyštivé kameny zářící z náhrdelníku, prstenu nebo náušnic jsou doplňkem, kterým se touží pyšnit každá žena. Oslnivě zelený smaragd je spojený s měsícem květnem. Které celebrity se jím rády zdobí?


Smaragd je třetí nejžádanější dostupný drahokam. Oblíbenější jsou už jen rubín a safír. Smaragd je minerál z odrůdy berylu, který má jasně zelenou barvu díky vysokému obsahu chrómu.

Historie sahá až do starověku

Intenzity a odstíny zelené barvy jsou po celém světě různé. Největším dovozcem smaragdu jsou Kolumbie, Zambie, Brazílie a Zimbabwe. Historie tohoto minerálu sahá dle některý gemologických studií až do starověku. Obchod se smaragdy začal v šestnáctém století ve Španělsku.

Historicky měl smaragd význam věčné lásky a trvanlivosti. „Starověké kultury spojovaly smaragdy se svými mýty a tradicemi o lásce, úžasu a zdraví. Současné zdroje rády spojují smaragdy konkrétně s měsícem květnem a rozpukem jara. Ať tak, či onak, z těchto impozantních drahokamů vyzařuje nadčasová pravda a síla, které ocení každý, kdo je nosí,“ píše web LoveToKnow Jewelry.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shohista Turan (@jewellery_pursuer)

Smaragdy jsou tvrdé a nedokonalé. Cenou se vyrovnají klidně i diamantům, a tak není divu, že jejich obliba je mezi ženami vysoká.

Oblíbený je i v zásnubních prstenech

Ze slavných žen si smaragdové šperky oblíbily například herečky Angelina Jolie, Jessica Alba nebo Elizabeth Taylor, která měla smaragdových šperků slušnou sbírku. Získala je od svých partnerů, manželů i milenců, a kromě klasických náušnic nebo náhrdelníku měla slavná herecká Kleopatra ve sbírce i čelenku zdobenou těmito blyštivými zelenými kameny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pablo Lozano Joias (@pablolozanojoias)

Další hrdou nositelkou smaragdu byla bývalá první dáma Jacqueline Kennedy. „Jeden z nejslavnějších smaragdových zásnubních prstenů nosila na rukou manželka prezidenta Johna F. Kennedyho. Zásnubní prsten se pyšní 2,74 ct smaragdem a 2,88 ct bílým diamantem bagetkového tvaru. Jacqueline v průběhu let změnila bílý diamant na tvar markýza a poté na oválný tvar. Po smrti svého manžela nechala na jeho památku do prstenu znovu zasadit diamant původního bagetkového tvaru,“ píše web Eppi.

Zásnubním zlatým prstenem se smaragdem se pyšnila i Halle Berry. Dostala ho od Oliviera Martineze, se kterým žila v letech 2013 až 2016.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JR COLOMBIAN EMERALDS (@colombianemeralds)

Zdroj: Jewelry.lovetoknow.com, Eppi.cz
Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články