Dominika Gottová změnila názor. O otcovy miliony už se soudit nechce

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
dominika gottova
Zdroje: Profimedia

Není to tak dlouho, co Dominika Gottová, dcera mnohonásobného českého slavíka Karla Gotta, který zemřel před třemi lety, prohlašovala, že soudně napadne otcovo dědictví. Teď se ale rozhodla inspirovat se svou sestrou Lucií a stáhnout se do ústraní. Proč tomu tak je?


Válka mezi sestrami

Až letos se soud dostal k rozhodování, kdo podědí miliony po zesnulém Karlu Gottovi. V červnu letošního roku vyšlo najevo, že peníze si rozdělí několik lidí, včetně manželky zesnulého a jeho dvou nezletilých dcer.

Co ale šokovalo Dominiku, byla informace, že dědit by měla i její mladší sestra Lucie. Ta totiž, stejně jako ona, dostala ještě za zpěvákova života finanční vyrovnání v hodnotě šesti milionů, a z dědického řízení by tudíž měla být vyloučena. To, že by Lucie měla nějaké peníze podědit, zatímco Dominika, která se vyžívá v utrácení, a je tudíž stále bez koruny, by měla odejít s prázdnou, vedlo k velikému rozbouření jejích emocí.

Proto chtěla dědické řízení napadnout, dokonce prohlásila, že má potvrzení od lékaře, že v době, kdy souhlasila s vyrovnáním a vyloučením z dědictví, byla pod vlivem léků. Šest milionů, které jí otec dal, jí prostě nestačilo.

Její přístup se zničehonic změnil

Dominika ale zjistila, že informace o tom, že Lucie byla jednou z dědiček, nebyly pravdivé. Proto se rozhodla svá původní slova vzít zpět. „Rozhodla jsem se, že už to nebudu řešit! Kdo se chtěl napakovat, se napakoval. Myslím, že by se táta divil,“ prohlásila svérázná Dominika pro Aha!.

Ona si každopádně ani bez dalších peněz po otci nežije zrovna špatně, a to přesto, že po celém roce života ve Finsku stále nemá práci. Žije ze sociální podpory, která jí vychází v přepočtu na 40 000 měsíčně. Chtěla se ve Finsku původně živit jako security, teď ale prohlašuje, že si nemůže dovolit kurz, a když už si ho dovolit mohla, bylo v něm plno. Navíc prý trpí obrovskými bolestmi zad.

„Věřím, že ty bolesti jsou dočasné, nemohou trvat věčně. Pokud ano, pak bych šla dělat něco jiného. Určitě letos začnu pracovat,“ slibuje Dominika. Za nicnedělání má ale ve Finsku více než průměrný pracující člověk v České republice, takže ji k hledání práce nic nenutí.

To potvrdil i nejmenovaný zdroj Expresu, který se netajil tím, že Dominika žije poměrně bohémským životem a utrácení je pro ni velikým zdrojem zábavy. „Může si dovolit utrácet za drahá jídla a podobně, protože každý měsíc dostává státní podporu zhruba 1600 eur a na byt jí z velké části přispívá město. Na zábavu jí tedy zbude hodně peněz.“

Zdroje: Expres, Aha!, Extra 

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články