Dominika Gottová promluvila o penězích od slavného otce. Dostávala je místo rodičovské lásky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dominika gottova
Zdroj: Nextfoto

Dominika Gottová to v životě neměla jednoduché. Nejstarší dcera Karla Gotta totiž nebyla tolik milovaným dítětem právě z jeho strany. V dětství si tak prožila nejen posměchy od spolužáků.

V poslední době se o Dominice mluví jako o člověku, který nemá peníze, zároveň se rozchází a zase schází se svým mužem, pendluje mezi Helsinkami a Českou republikou a už několik měsíců si hledá stálou práci. Jak to byl s penězi od Karla Gotta, které jí měly zajistit lepší život?

Gott svou dceru tajil, protože její matka byla jen známost

Karel Gott má Dominiku s tanečnicí Antonií Zacpalovou, kterou ale považoval za krátkodobou známost. Proto se k Dominice nehlásil, a několik let ji dokonce tajil před světem. Když byla menší, do výchovy se nemotal, jen posílal peníze. Nebyla to ale částka, kterou by se Dominika měla chlubit.

„Když se například začalo nosit značkové oblečení, kamarádi si mě dobírali, proč ho nemám. Jenže my jsme si to nemohli dovolit. Bylo mi to líto a měla jsem potřebu se před ostatními nějak ospravedlnit,“ svěřila se Dominika slovenskému deníku Čas.

Chudobou jako takovou ale s matkou netrpěly. Vztah s Karlem Gottem ale nebyl ideální. S Dominikou se začal pravidelněji vídat o mnoho let později, navíc tajně. To, že je otcem, se dozvěděl od Antonie po telefonu. Nejdříve vůbec nechápal, co se děje. Trvalo mu nakonec 6 měsíců, než se na ni přijel podívat.

První roky ji navštěvoval zřídkakdy. A sám si pak uvědomoval, že to nebylo ideální. Podporoval ji ale finančně. Poté přiznal, že dceru má, sám ale nevěděl, proč to neřekl dříve. Jejich vzájemný vztah byl spíše na kamarádské úrovni. Nepřipadali si jako otec a dcera, napsal server Prima Ženy.

Gott měl své dceři poslat několik milionů na živobytí

Karel Gott ještě před svou smrtí řešil, co bude s dědictvím. Toho se nedočkala právě Dominika, která byla vyškrtnuta. Neznamená to ale, že nedostala od svého otce žádnou finanční injekci. V roce 2020 přiznala, kolik jí dal peněz. To už byl nemocný a chtěl ji zabezpečit.

„Už nechci, aby probíhaly další debaty o tom, že si něco nárokuji v dědickém řízení! Jednoznačně je dáno a paní notářkou řečeno, že jsem se jakýchkoliv nároků vzdala, když jsem podepsala smlouvu o zřeknutí se dědického práva,“ řekla Dominika pro Blesk.

Poprvé se o penězích bavili v roce 2015, a to v době, kdy její vztah s manželem nebyl ideální. „Bylo to na podzim 2015. Tatínek onemocněl rakovinou mízních uzlin a dělal si pořádek v životních záležitostech. Řekl mi, že už mi dál nemůže platit bydlení ve Vokovicích, kde jsem byla po svém prvním útěku od Tima, a že se musím postavit na vlastní nohy.“

„Řekl mi: Ty teď potřebuješ peníze na bydlení a na život! Tak já ti dám obnos financí a domluvíme se, že se na základě toho vzdáš dědictví po mně. Anebo počkáš, ale to pak nevím, kolik bys dostala,“ uvedla Gottová. Nakonec přiznala, že dostala 6 milionů korun. Její manžel si přitom myslel, že je to mnohem menší suma.

„Je mi moc líto, že jsem za jeho života nebyla schopná dostatečně nahlas říci, jak moc toho pro mě udělal. Mrzelo ho také, že jsem neřekla přesnou sumu, kterou mi v roce 2015 vlastně dal. Tak teď už ji víte,“ dopověděla Gottová, která ale dnes finančně zase strádá.

Zdroj: Čas, Blesk, iPrima

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články