Dominika Gottová překvapila spojením s Michalem Penkem. Na rozdíl od Ivany vyslyšela jeho prosbu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
dominika gottova
Zdroj: Nextfoto

Ona je dcerou zesnulého mistra, on měl našlápnuto ke skvělé kariéře. Oba potkal stejný životní zvrat – návykové látky. Nyní se dali dohromady kvůli songu, který byl údajně napsaný pro Karla Gotta. O kom je řeč? Dominiku Gottovou asi netřeba představovat. Druhým ze zmíněných je zpěvák Michal Penk.

Že by vás toto spojení nenapadlo? To nejspíše nikoho! Jak se tihle dva mohli profesně potkat? A jak se daří bývalému zpěvákovi skupiny Lucie?

Drogy mu vzaly všechno

Byl idolem dívek v 80. a 90. letech. O jeho našlápnuté kariéře nepochyboval nikdo. Už jako dítě totiž exceloval ve hře na klavír a v různých soutěžích se umisťoval na skvělých místech. Dokonce dvakrát vyhrál pražské kolo v soutěži mladých klavíristů.

Pod svá křídla si jej dokonce vzal Ladislav Štaidl. Po odchodu z Lucie založil skupinu Sing Sing, psal hudbu pro Terezu Pergnerovou. Když to člověk čte, musí mu být jasné, že takový zpěvák měl před sebou velkou budoucnost.

michal penk

Zdroj: Nextfoto

Jenže pak přišly experimenty s drogami. Nejdříve marihuana, později kokain a nakonec přešel na pervitin. Jako důvod své drogové eskalace zpětně Michal označuje rozchod se svou tehdejší přítelkyní, s níž má syna. Čím více zabíraly místo v jeho životě drogy, tím více mizela hudba. Od roku 2001 je však Penk dle svých slov čistý.

V roce 2013 se chtěl vrátit na hudební scénu a vydal album Tancuj zbožně. Nebylo pak ale o něm slyšet až do roku 2016, kdy jej na čtyři své koncerty pozvala skupina Lucie. Jak sdělil pro Novinky, měl velkou trému a bál se, že jej lidé nepřijmou. Ti jej však přijali skvěle. Navíc se s Tomášem Waschingerem dohodli na spolupráci a založili svou kapelu.

Začal se vracet i k psaní hudby, má prý 60–70 rozdělaných skladeb, ale chybí mu texty. Nyní je tedy ve fázi hledání textaře a album s Tomášem by chtěli vydat příští rok.

Zajímavé pracovní spojení

Vzhledem k tomu, jak se snaží Michal Penk rozjet svou kariéru, je až překvapivé, co by mu mohlo spojení s Dominikou Gottovou přinést.

V roce 2019 měl Michal Penk napsat píseň pro Karla Gotta, kterou mu poslal. Mistr se prý ale nevyjádřil, a tak se nyní obrátil na Dominiku Gottovou. Píseň byla psaná pro mistra, a jelikož o ni neprojevila zájem ani Ivana Gottová, vložil ji do rukou Dominiky.

Možná se ptáte, co ta může s touto písní udělat? Přeci jen je Gottovou dcerou a i přes skandály má stále mnoho známých. Slíbila tedy Michalu Penkovi, že pro píseň najde vhodného zpěváka. Sama pro Aha! uvedla, že je pojí zkušenosti a bolestivá období, a proto mu fandí.

Zdroje: Český rozhlas Plzeň, Novinky, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články