Dominik Hašek se vyjádřil o ruských sportovcích. Svým prohlášením budí rozporuplné reakce

od Soňa Jiroutová
< 1 minuta čtení
dominik hasek
Zdroj: Profimedia

Dominik Hašek toho má hodně na srdci a nebojí se to vyslovit. Pro ŽivotvČesku.cz dokonce uvedl, že se nám musí Rusové smát. Co mu vadí a co by rád změnil ve sportu?

Válka na Ukrajině

Toto téma rezonuje námi všemi. Situace otřásla naším pocitem bezpečí a rozdělila společnost. Opět! Stejně jako u onemocnění covid-19 i nyní vzniklo několik táborů, které se snaží vzájemně překřičet.

Dle některých děláme až moc a to na úkor našich občanů. Jiní se naopak domnívají, že se dělá málo. A právě k té druhé skupině patří Dominik Hašek.

Větší restrikce ve sportu!

Dominik Hašek již minulý týden uvedl, že bude psát komisaři soutěže NHL Gary Bettmanovi, aby okamžitě pozastavil smlouvy ruským hráčům. Zatím se neví, zda toto opravdu učinil, protože na dotaz, zda již žádost napsal, reagoval slovy: „To si nechám pro sebe.“

Každopádně u NHL neskončil a má za to, že by restrikce měly být mnohem rozsáhlejší. Vyjadřuje se ke všem dalším restrikcím a chladného ho nenechalo ani chování ruského gymnasty, který si pro stříbrnou medaili přišel s písmenem Z na hrudi.

Písmeno Z je však symbol podpory „speciální vojenské akce“, jak Rusko útok na Ukrajinu nazývá. Toto gesto tedy, zcela oprávněně, Dominika Haška velmi naštvalo.

Dle něj je důležité si uvědomit, že ruští sportovci vyhrané peníze vozí do Ruska a tím podporují Rusko. Považuje za absurdní, že zatímco jsou na Rusko uvalovány sankce, z druhé strany se ruským sportovcům platí miliony.

Sice si je prý vědom, že ne všichni tito sportovci podporují válku, ale je třeba jim všem zakázat se účastnit mezinárodních soutěží, protože je válka a oni prostě jsou Rusové. Tímto prohlášením samozřejmě budí rozporuplné reakce.

Zdroje: Zivotvcesku.cz

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články