Dolores Hart: Herečka, která přiměla i Elvise Presleyho zčervenat. Na vrcholu kariéry s herectvím skončila a je z ní matka Dolores

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Dolores Hart a Elvis Presley
Zdroj: Profimedia

Byla krásná, úspěšná a říkalo se, že bude další Grace Kelly. Svůj filmový debut si Dolores Hart odbyla po boku Elvise Presleyho a pro oba to byl tehdy první polibek na televizních obrazovkách. V následujících pěti letech natočila dalších 10 filmů. Pak ale vyslyšela volání Boha a stala se jeptiškou.

Svou kariéru zahájila v 19 letech a rovnou jako milenka Elvise Presleyho ve filmovém muzikálu Loving You. Spolupráce mezi nimi byla natolik úspěšná, že už o rok později natočila se zpěvákem další film King Creole.

Slečna Dolores Elvise neznala

Do té doby prý neměla tušení, kdo Elvis Presley je.

„Abych byla upřímná, nevěděla jsem, kdo to je. Ve skutečnosti, když jsem ho poprvé potkala, zeptala jsem se ho, co dělá. Pamatuji si, že byl velmi zdvořilý. Byl to absolutní gentleman a říkal by mi slečno Dolores,“ uvedla v rozhovoru pro Fox News.

Oba si během natáčení odbyli svou polibkovou premiéru na obrazovkách a oba se prý poté velmi červenali. Dokonce kvůli tomu režisér musel přerušit natáčení.

„Bylo mi tak trapně. Poté, co mně opravili make-up, jsme začali znovu. A znovu, o několik sekund později křičí režisér: Střih! Sežeň nějaký make-up pro pana Presleyho! Když jsem se podívala, byl červený,“ vzpomíná matka Dolores na vtipnou situaci při natáčení.

Náhlý konec

V roce 1961 natočila film František z Assisi, během kterého se setkala s papežem Janem XXIII. Tento okamžik pak dle mnohých stál za jejím rozhodnutím oddat se církvi.

Následovalo několik dalších filmů, hrála na Broadwayi a byla nominována na Zlatý glóbus. V roce 1963 natočila poslední film Pojď se mnou, kde si zahrála po boku Hugha O’Briena.

Pak ale přišel pro Hollywood šok, když oznámila, že se rozhodla skončit s herectvím a nastoupila do opatství Regina Laudis.

„Nikoho a nic za sebou nenechám. Beru si s sebou plné a vděčné srdce,“ znělo prohlášení herečky a následovalo sdělení, že se ruší její zásnuby s Donem Robinsonem.

Dokonce i její nejlepší přítel, otec Doody, jí měl dle serveru The Washington Post k jejímu rozhodnutí říct, že je blázen.

Vyslyšela volání Boha

Její náhlý odchod ze světel reflektorů dal prostor k různým teoriím. Jedna z nich mluvila o tom, že Dolores otěhotněla s Elvisem a odešla do kláštera porodit jejich společného potomka.

„Nic nemohlo být dále od pravdy,“ uvedla dle Vogue matka Dolores o více než padesát let později.

Ona sama to ale nepovažovala za odchod z Hollywoodu. Cítila prý, že jde dělat něco důležitějšího.

„Prostě jsem věděla, že to je to, co ode mě Bůh chtěl,“ uvádí stránky opatství Regina Laudis, kde v roce 2016 vyšel článek věnovaný 50. výročí vstupu Hart do jejich řad.

Na červený koberec v hábitu

Její příběh byl natolik inspirující, že se stal námětem krátkého filmu Bůh je větší než Elvis, který dokonce v roce 2012 získal nominaci na Oscara.

Právě při jeho premiéře matka Dolores všechny překvapila, když 26. února 2012 dorazila na 84. udílení cen Akademie. Na červeném koberci se mezi krásnými róbami objevil jednoduchý skromný hábit.

Hart si dle serveru Medium svou účast velmi užívala, a dokonce si pohovořila s několika překvapenými fanoušky.

Hart je nadále hlasujícím členem Akademie filmového umění a věd. Je také držitelkou dvou čestných doktorátů: v oboru právní věda z Fairfield University a ve výtvarném umění z Loyola Marymount University v Los Angeles.

Dodnes inspiruje lidi

O svém životě se rozhodla napsat knihu s názvem The Ear of the Heart. Pro server Gaston Gazette prozradila, že jí knihu doporučil napsat starý přítel Dick DeNeut.

„Řekl mi, že pokud to brzy nenapíšu, všechno zapomenu,“ uvedla usměvavá matka Dolores, která v rozhovoru také prozradila, že na své filmy se dívá pouze tehdy, když ji o to někdo požádá. Její komunitu už prý ale filmy nudí, protože je všichni viděli již mnohokrát.

Dodnes dostává matka Dolores stovky dopisů od lidí z celé země, kteří chtějí poradit, jak mít bližší vztah s Bohem.

Zdroje: Vogue, Abbey of Regina Laudis, Medium, Gaston Gazette, Fox News, The Washington Post, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články