Dokument o Pamele Anderson řeší závažná témata včetně zneužívání. Hereččin příběh je ale především o hledání lásky

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Pamela Anderson
Zdroj: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

Uběhlo přes třicet let od doby, co jsme Pamelu Anderson pravidelně vídali v červených plavkách v seriálu Pobřežní hlídka. Ačkoliv se jedná o její nejvýznamnější roli, média zajímal spíše její osobní život, který byl plný zvratů a překážek. Herečka se nyní rozhodla o své soukromí podělit v dokumentu o svém životě. Ten je k vidění na Netflixu.


Streamovací platforma Netflix v poslední době jede, co se týče dokumentů o známých osobnostech, a vyplácí se jí to. Po minisérii o životě Harryho a Meghan vypustila do světa skoro dvouhodinový film Pamela: Příběh lásky. A diváci se mají na co těšit.

Režisérův splněný sen

Filmový příběh o této neobyčejné ženě, kterou proslavily spíše než její herecké výkony skandály, natočil režisér Ryan White v koprodukci s jedním z hereččiných synů Brandonem Leem.

Pro Whitea je natočení dokumentu o Anderson jeho splněným snem. „Narodil jsem se v roce 1981 a měl jsem v hlavě tento obraz Pamely jako nejslavnější osoby na světě, až budu plnoletý. Byla jako moje Kardashianka, moje Marilyn Monroe,“ řekl pro časopis TIME.

Režisér ji ve svém dokumentu popisuje jako „Popelku na steroidech“ a nemůže být blíže pravdě. Film se snaží pojmout celou osobnost Pamely tak, aby si divák mohl udělat představu o jejím životě a pochopil některá její rozhodnutí.

Zneužívání i násilí

Herečka se narodila v Ladysmith, malém městě na ostrově Vancouver v Britské Kolumbii na západním okraji Kanady. Otec byl násilník a velmi často v alkoholickém opojení fyzicky napadal její matku.

Pamela také vypráví o tom, že byla třikrát sexuálně zneužita ještě před svými 18. narozeninami. Poprvé svou chůvou v období, kdy bylo herečce 6 až 10 let. Ve 12 letech ji pak měl znásilnit její známý a ve 14 letech její přítel ze střední školy.

Její život se změnil v podstatě ze dne na den poté, co byla s přítelem na fotbale. Zde ji zachytila kamera. Měla na sobě triko s logem pivovaru a ten ji okamžitě oslovil, aby se stala jeho tváří. Nabídka od magazínu Playboy na sebe nenechala dlouho čekat.

„Moje sexualita byla moje. Vzala jsem si zpět svou sílu,“ uvedla Pamela v dokumentu s tím, že focení bylo velmi důležité pro její psychické uzdravení.

Její kariéra šla strmě vzhůru, když začala v roce 1992 hrát v tehdy velmi oblíbeném seriálu Pobřežní hlídka. A stejným tempem, jako šla její sláva, šel i její soukromý život – byl plný zvratů a rozvodů.

Ukradená intimita

V dokumentu je zaznamenán i Pamelin vztah s hudebníkem Tommym Leem, kterého nedávno označila jako svého osudového muže, jehož stále miluje. Jejich vztah byl však hned v počátku narušen velkým skandálem.

Jejich intimní video z líbánek se dostalo na veřejnost a během chvíle se stalo virálním. V dokumentu se o něm mluví doslova jako o prvním virálním videu na světě – nejdřív bylo proti vůli páru rozšířeno na VHS a poté i na internetu.

Vzpomínky na tuto událost ještě oživila dramatická série Pam & Tommy z minulého roku, která je natočena na motivy jejich vztahu a pro samotnou Pamelu byla velmi bolestivá.

„Vytěsnila jsem tu ukradenou kazetu ze svého života, abych přežila. A teď, když se to znovu objevuje, je mi špatně. Chci poprvé převzít kontrolu nad vyprávěním,“ říká Pamela v úvodu filmu a vysvětluje tak, proč vůbec souhlasila s natáčením.

Unikátní VHS a deníky

Dokument Netflixu je unikátní v tom, že je založen na domácích záznamech z VHS kazet, které poskytla přímo herečka, a také na jejích četných deníkových zápisech.

„Jsou jakýmsi důkazem, že jsem za ta léta měla úžasnou rodinu a spoustu fantastických okamžiků,“ řekla o kazetách sama Anderson.

Veškeré kazety a deníky měla schované na půdě v loděnici v Ladysmith a nevracela se k nim. V dokumentu tak diváci budou mít možnost nahlédnout do okamžiku, kdy po mnoha letech otevírá Pamela své vzpomínky a dívá se na videa se svými dětmi.

Aktuálně Pamela žije v domě své zesnulé babičky v Ladysmith. Stále se věnuje boji za ochranu práv zvířat a je vegankou. Dokument pak uzavírá její premiéra na Broadwayi v muzikálu Chicago, kde úspěšně ztvárnila roli Roxie Hart.

Ačkoliv dokument může vzhledem ke všem těm titulkům a článkům působit, že se v něm divák dozví hlavně detaily ohledně zneužívání a uniklé nahrávky, jde především o příběh obyčejné ženy, která jen hledala lásku. Název snímku je tak naprosto výstižný.

Zdroje: Netflix, Time

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články