Devadesátkový pořad Kuřátka: Copatá holčička nemá s Agátou Hanychovou nic společného

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Agata Hanychova
Zdroj: Profimedia

Pamatujete si ještě na pořad Kuřátka z roku 1991? Spousta z nás na něm vyrostla. Hláška „Požóór dou k vám kužátkáá“ je zarytá v paměti velké části dětí 90. let. Mnoho lidí si navíc spojí copatou holčičku z Kuřátek s Agátou Hanychovou. To je ale chyba.

Kuřátka spojovala rodinu. Dívaly se na ně rodiny s dětmi, pořad doprovázený veselou hudbou milovali snad všichni. V recenzích na ČSFD se lidé i po letech shodují na tom, že šlo o jeden z nejlepších snímků, který byl sice později nahrazen jinými dětskými pořady, nikdy na něj ale nezapomeneme.

Není to Hanychová!

Spousta lidí si dodnes myslí, že roztomilá copatá holčička z Kuřátek je ve skutečnosti malá Agáta Hanychová. To ale není pravda. V roce 2011 uvedl tuto informaci na pravou míru web Aha!

Čtenáři tehdy kromě Hanychové tipovali také Kláru Jandovou či Janu Kocábovou. Pravda je ale úplně jiná. Dívenku si zahrála Markéta Gasiorovičová.

Aha! tehdy zjistilo, že právě tato žena byla pozvána jako malá holčička na casting a stala se potom jednou ze dvou hlavních tváří znělky. Dnes se věnuje finančnictví, je dokonce manažerkou jedné velké české banky.

Kdo je roztomilý chlapec?

Co se týče chlapce, který společně s dívkou ve znělce působí, u toho se lidé s tipováním zdrželi více, žádné slavné jméno nepadlo. Jaká je jeho skutečná totožnost?

Jedná se o Matěje Štěpána, který je synem tehdejšího dabingového režiséra Zdeňka Štěpána. Obě děti se tehdy velmi proslavily, dnes o nich toho ale příliš nevíme. I tak na ně a na celý pořad Kuřátka devadesátkové děti budou vzpomínat pravděpodobně až do konce života.

Zdroj: Aha!, Hospodářské noviny, Facebook, ČSFD

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články