Denisa Pfauserová podala stížnost na lékařku kvůli porodu. Jiné české celebrity raději rodily doma, další jsou za nemocnici vděčné

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Zena po porodu
Zdroj: Natalia Deriabina / Shutterstock.com

Porod bývá většinou tím nejkrásnějším zážitkem v životě ženy. Někdy se ale věci nepodaří tak, jak si je žena vysní, a někdy se z nejkrásnějšího zážitku stane špatná vzpomínka, se kterou se žena dlouho vyrovnává. Některé české celebrity jsou vděčné za porod v nemocnici, jiné naopak kvůli traumatu rodily doma, a někdo dokonce podal na nemocnici stížnost.

Porod je plný očekávání. Rodiče očekávají krásný zážitek dle svých představ, lékaři očekávají spolupracující rodiče a miminko se chce dostat zdravé ven. Ne vždy vše ale dopadne tak, jak si všechny strany přejí.

Moniku Leovou potrápil maxi Max

Náročný porod má za sebou například moderátorka Monika Leová, která v září 2023 porodila syna. „Náš drobeček Max Le Košín, 4710 gramů,“ napsala moderátorka na instagram a porodní váha dávala tušit, že porod nebyl úplně lehký.

Drobná moderátorka si tak prošla opravdu velmi náročným porodem a ona i syn si z něj odnesli poranění.

„Červené flíčky a tečky, co má Max na obličeji, nejsou pihy, ale petechie. Jsou to popraskané žilky, které se vytvoří po delším nebo namáhavém porodu. Také má z porodu zlomenou klíční kost, ale to se prý miminkům hojí rychle a dobře,“ napsala na svém instagramu.

Petra Němcová je lékařům vděčná

Své o těžkém porodu ví i Petra Němcová, která měla o porodu svého syna Bodhiho úplně jiné představy,

„Vždycky jsme plánovali, že příchod našeho dítěte bude co nejpřirozenější, bez léků a tišících prostředků. Ale nakonec jsme se museli spolehnout na moderní medicínu, abychom vůbec naše dítě zachránili,“ prozradila v rozhovoru pro Hello! a dodala, že je vděčná za práci lékařů, kteří syna zachránili.

„Přinesli mi ho, abych viděla jeho maličký roztomilý obličej. Cítila jsem ho a dala mu svou lásku. Ale nemohla jsem si ho přitisknout k tváři, protože se narodil tak předčasně a hrozila infekce,“ popsala dále Petra traumatický zážitek, který ale vyvážilo to, že jejího syna zachránili.

Císařským řezem pak například přišel na svět i syn Davida Gránského. Jeho žena Nikola jej podstoupila po náročném průběhu porodu, o kterém informoval server Extra. Tehdy nešlo vše tak dobře, jak by mělo.

Celebrity, které rodily doma

Monika, Nikola i Petra byly v tomto případě mezi těmi ženami, kterým pomohlo, že rodily v nemocnici. Někteří proto považují za risk rozhodnutí žen rodit doma.

Mezi ty, pro které byl porod doma lepší variantou než nemocnice, patří například Kristýna Leichtová.

„Rozárka se narodila doma, rychle a bezpečně za asistence Dorotky, Vojty a porodní asistentky,“ prozradila na instagramu v roce 2020, když se dcera narodila.

Za jejím rozhodnutím rodit doma stála právě zkušenost s porodem v nemocnici, kde přivedla na svět svou první dceru.

Server eMimino připomíná i porod Heleny Houdové, která si po prvním porodu postěžovala, že jí byl proveden nástřih, který nechtěla, a syn byl odnesen. Další dvě děti proto porodila mimo nemocnici.

Mezi další známé ženy, které upřednostnily domácí porod, patří například Aneta Krejčíková či Lejla Abbasová.

Denisa Pfauserová podala stížnost

Nesplněné představy o porodu přivedly herečku Denisu Pfauserovou k tomu, aby se s nimi svěřila.

„Můj porodní příběh nedopadl úplně tak, jak bych si představovala, což už vy, co mě sledujete, víte. Nejenže se všechno seběhlo hrozně rychle, ale nakonec jsem díky vysokému přímému stavu musela rodit císařem,“ uvedla na svém instagramu herečka s tím, že příběh nepíše proto, aby ji někdo litoval.

Herečce nevadilo to, že lékaři přistoupili k císařskému řezu, ale chování lékařky, jež jí prý neumožnila bonding, který pro ni byl velmi důležitý.

Následné vyšetření miminka trvalo 15 minut, během nichž se herečka domáhala své dcery, která během vyšetření plakala.

Na paní doktorku proto podala stížnost, na kterou prý ředitel nemocnice reagoval omluvou. Denisa pak vyzvala své sledující, aby si v případě špatného zacházení stěžovali také, protože jedině tak lze prý docílit změny.

Je zřejmé, že porod je velmi emotivní záležitost, kterou každá žena prožívá jinak. Jak se Denisa se svými pocity vyrovná a zda se pak přidá k těm, co po prvním porodu raději rodily doma, to ukáže až čas.

Zdroje: Instagram Leová, eMimino, Instagram Leichtová, Hello!, Extra, Instagram Pfauserová

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články