Denisa Barešová zažila syndrom vyhoření i panické ataky. Budily ji uprostřed noci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Denisa Baresova
Zdroj: Profimedia

Denisa Barešová patří rozhodně k nejtalentovanějším herečkám mladé generace. Potvrzují to mimo jiné i Cena Thálie a nominace na Českého lva, které si vysloužila v posledním roce. Jenomže showbyznys se také podepsal na jejím psychickém zdraví.


Zahrála si ve filmech Román pro muže, Jan Palach, Krajina ve stínu a Promlčeno. Lidé ji znají také ze seriálů, mezi které patří Božena, Guru, Podezření i Kukačky.

Je jí teprve 27 let a na její mladé tělo je hraní prakticky od dětského věku velkým náporem. A to především psychickým. Denisa se tak potýká s problémy, o kterých se jen těžko mluví.

Všechny své výkony sleduje

„Pro herectví jsem se rozhodla kvůli sobě. K divadlu a kameře jsem přičichla už docela malá a to mě ze všeho, co jsem dělala, bavilo jediné, vnitřně jsem to chtěla rozhodně nejvíc,“ řekla v rozhovoru pro iDNES.

Přiznala také, že všechno, v čem kdy hrála, v televizi bedlivě sledovala. Je na své výkony velmi hrdá a nenechala by si ujít jediný díl seriálu, ve kterém se objevila.

Syndrom vyhoření

Denisa však v nedávné době pocítila touhu zvolnit. Začala si totiž uvědomovat, že toho na ni je v posledních měsících příliš. A tak opustila své angažmá v pražském Švandově divadle.

„Nevěděla jsem, jestli se tam cítím šťastná. Nebo jsem spíš věděla, že ne. Vím už, co je vyhoření. Potřebovala jsem zvolnit, a odejít byl pro mě jeden z možných kroků, jak to udělat,“ popsala pro Novinky.

Svou práci Barešová miluje, a chce jí proto dát úplně všechno. Někdy to ale zachází do extrémů.

„Někdy několik měsíců natáčím zároveň dva projekty, do toho hraju divadlo, nespím a nemám ani chvilku, abych si oddechla. Hrozně to pak odnáší moje psychika i tělo,“ přiznala se.

V době, kdy natáčela Denisa zároveň snímky Kukačky a Její tělo, byla situace ze všeho nejhorší.

„V době těchto dvou natáčení jsem cítila tak velkou zodpovědnost, že jsem v noci nemohla spát, budily mě panické ataky, bála jsem se, abych třeba nezaspala,“ uvedla pro Blesk.

V takových situacích prý jen ležela v posteli paralyzovaná, nemohla vylézt ven a nebyla schopná ani zvednout telefon a někomu zavolat.

Tyto dny jsou naštěstí už pryč a Denisa se v poslední době snaží si pracovní příležitosti i povinnosti skládat tak, aby je zvládala.

„Snažím se řešit všechno tak, aby mi bylo dobře,“ doplnila.

Zdroj: iDNES, Novinky, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články