Dceru Ladislava Freje můžete dvakrát týdně vídat na obrazovce. Řekneme vám, v čem hraje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ladislav frej
Zdroj: Profimedia

Ladislav Frej je devětasedmdesátiletý český dabér, legenda mezi herci, jehož jméno zná snad každý Čech. Málokdo ale ví, že můžeme pravidelně vídat v televizi i jeho dceru Kristýnu.

Ladislav Frej začínal v roce 1975 u Chalupářů. Zahrál si také v seriálu Nemocnice na kraji města, Kriminálka Anděl nebo v roce 2008 v Ošklivce Katce.

Kromě toho také ve své kariéře využil toho, že má příjemný hlas, díky kterému ho diváci zbožňují. Mimo dabing jej použil také při nahrávání audioknih, například u dětské tvorby Malá mořská víla.

Z dcery vyrostla také herečka

Kristýna Frejová se narodila v roce 1971. Kromě toho, že je jejím otcem slavný herec, byla herečkou i její matka Věra Galatíková. Jak už tomu tak v této branži bývá, Kristýna získala talent po rodičích.

Hrát začínala v několika pražských divadlech, než se dostala k televiznímu herectví. Tam se sice objevuje jen výjimečně, pravda ale je, že díky jednomu seriálu se dnes objevuje v televizi velmi často.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kristýna Frejová (@tyna_frej)

A to každé úterý a čtvrtek na televizi Prima. Vídat ji můžeme po boku Sabiny Laurinové nebo Adély Gondíkové v seriálu Sestřičky.

Původně se starala o děti, teď chce jedno vlastní

Kristýna Frejová se v seriálu objevuje jako doktorka Ema Vlčková. V dříve vysílaném Modrém kódu, na který Sestřičky volně navazují, byla především doktorkou na dětském oddělení.

Získala si srdce diváků tím, že se snažila pomáhat v případech, kdy děti netrpěly jen nemocemi, ale také problémy v rodině. V současné sérii seriálu řeší postava doktorky hlavně těhotenství.

Zatímco dříve byla jednou z méně hlavních postav, nyní se z ní stala jedna z hlavních doktorek seriálu a není tedy téměř díl, ve kterém by se neobjevila.

Možná si díky seriálu získá oblíbenost a časem ji uvidíme i v jiných televizních snímcích, kdo ví?

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články