Dcera Vladimira Putina utrácela státní peníze. Létala za milencem do luxusních hotelů

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
vladimir putin
Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Jekatěrina Tichonovová rozhodně ví, jak utrácet peníze ze státní kasy. Dcera ruského prezidenta Vladimira Putina od roku 2016 procestovala svět a bydlela v luxusních hotelech.


Milán, Londýn nebo Mnichov. Právě tam měla pobývat Tichonovová, která cestovala za svým milencem. Ten by měl být i otcem její dcery. Igor Zelenský žije v Německu, kde vede Bavorský státní balet. A Jekatěrina se nebála ubytovat v hotelech, kde stojí noc několik tisíc euro.

Po rozchodu s manželem cestovala do Německa

Se svým manželem se rozešla v roce 2017, ale již dříve měla Tichonovová cestovat do Německa za Zelenským. V Mnichově se nechala ubytovat ve dvoulůžkovém pokoji, a do města letěla za posledních pár let více než dvacetkrát.

Necestovala ale sama, protože za ní stál zástup bodyguardů. Její otec Vladimir Putin jí ale neposkytl pouze obyčejnou ochranu. „Věnoval“ jí několik svých lidí z Federální ochranné služby. Německá strana vůbec netušila, kdo je na jejím území.

Cestovala hlavně soukromými tryskáči. V Německu podle mnohých zdrojů navštěvovala právě svého milence. Zelenský se dříve aktivně věnoval baletu, ředitele Bavorského baletu by měl dělat až do roku 2026.

Soukromé cesty za státní peníze

Tichonovová má se Zelenským dceru, která s ní také cestovala, a to v roce 2019, kdy byla v Mnichově. Že miluje luxus, ukazovala neustále. Nechala si zaplatit apartmá u jezera, ale také hotely. Noc v podobných zařízeních stojí více než 7 tisíc za noc.

A nejen luxusní soukromá letadla, ale využívala také limuzíny. „Ozbrojení bodyguardi z ruských prezidentských ochranných služeb nepozorovaně cestují po Bavorsku a nikoho to nezajímá,“ postěžoval si Sebastian Fiedler, který je expertem na vnitrostátní politiku.

Nikdo v Německu, Švédsku nebo Velké Británii netušil, že je dcera prezidenta Putina v zemi. Ta navíc prohýřila za své soukromé cesty přes milion korun, napsal Blesk.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články