Dcera Vilmy Cibulkové si v dospívání prošla drogovou závislostí. Herečka ji musela vyhodit z domu

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
vilma cibulkova
Zdroj: Nextfoto

Typické strasti mládí, jako jsou útěky z domova nebo experimentování s různými drogami, se často nevyhnou ani dětem slavných. Své by o tom mohla vyprávět herečka Vilma Cibulková, která si s dnes už dospělou dcerou Šimonou prošla peklem.


V osmnácti letech se Šimona dostala na ulici

Šimona se totiž nechala svést na scestí pervitinem a se závislostí bojovala dlouhé roky.

První problémy přišly již v době její puberty, v pouhých čtrnácti letech. Situace se ale vyhrotila o čtyři roky později, kdy došlo dokonce na to, že herečka musela svou dceru vyhodit z bytu.

Nepsané pravidlo totiž říká, že člověk musí dopadnout až na samé dno, aby se od něj dokázal odrazit, změnil svůj život a začal se sebou něco dělat.

Jiné možnosti už nebyly, protože Šimona několikrát svévolně opustila léčebnu a vždy se okamžitě vrátila ke starému životnímu stylu.

O tom nejhorším období, kdy ani nevěděla, kde se dcera nachází a jestli vůbec žije, se Vilma rozpovídala v rozhovoru pro časopis Téma.

„Ve chvíli, kdy jsem ji našla, jsem byla vděčná za to, že alespoň přišla na místo srazu. Stalo se pravidlem, že jsem jí třeba přinesla teplé oblečení nebo něco teplého do žaludku. Musela jsem přistoupit na princip, že to tak je. Vůbec jsem to nekomentovala. Bylo to strašně těžké. Chodila jsem pak v noci z centra domů do Počernic pěšky. Potřebovala jsem ten bol v duši a těle vychodit,“ zavzpomínala na těžké okamžiky, které pro ni musely být jako pro rodiče zdrcující.

Ze dna se zvedla sama bez pomoci okolí

A jak to vypadá dnes? Ze závislosti Šimoně nepomohla ani rodina, ani léčení, nýbrž ona sama. Dospěla k rozhodnutí, že takový život už nechce. Stala se z ní spolehlivá, pracovitá osoba a vztah s matkou se zlepšil o 100 %. Občas ji doprovází i na nějakou akci, většinou ale zůstává v ústraní. Odstěhovala se k Olomouci, s rodinou se proto nevídá tak často.

V roce 2017 se nejmenovaný člověk z jejího okolí vyjádřil při rozhovoru pro Blesk o jejím momentálním pracovním nasazení. „Má tři zaměstnání. Pracuje jako barmanka v zapadlém baru na okraji Olomouce, kde se schází různorodá společnost. Dále provází coby průvodkyně na zámku v Bruntále a k tomu má ještě další práci.“

Zdroje: Blesk, Aha

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články