Dcera Václava Kopty prožila nejlepší rok svého života. Prozradila, proč nepoužívá otcovo slavné jméno

od Nikol Kolomazníková
2 minuty čtení
vaclav kopta
Zdroj: Profimedia

Éterická Jana Koptová, dcera známého herce a textaře Václava Kopty, se již před dvěma lety rozhodla vydat na dráhu sólové zpěvačky. Od svého slavného otce, který má na svém kontě texty pro Anetu Langerovou nebo třeba Martu Kubišovou, však cestičku vyšlapat nechce.


Úspěchu chce cílevědomá Jana dosáhnout sama. Proto začala s tvorbou pod pseudonymem, pod kterým mnozí kolikrát ani netuší, že se vlastně skrývá dcera hvězdy filmu Sněženky a machři. Vzdala se otcova jména a umělecky vystupuje pod pseudonymem Leeloo. Nyní se přiznala, že má za sebou nejlepší rok svého života.

Chce být sama za sebe

Mít za sebou rodiče, který už v životě něco dokázal, může být výhoda. Jana Koptová se ale tohoto benefitu rozhodla nevyužít.

Když se studentka Pražské konzervatoře vydala na dráhu sólové zpěvačky, měla jasno v tom, že chce hitparády dobýt sama za sebe.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ✨Jana Koptová✨ (@leeloo.mp3)

Proto začala tvořit pod pseudonymem. „Neznamená to však, že bych se za své jméno styděla. Jsem hrdá na to, že jsem Koptová, ale jednoduše se mi k mé tvorbě, která je zatím celá v anglickém jazyce, nehodí. Leeloo je jméno postavy mého oblíbeného filmu Pátý element,“ svěřila se Jana Koptová deníku Blesk.

Společně se sestrou složily písničku

Jana není jedinou dcerou Václava Kopty. Má starší sestru Františku. Společně dokonce složily song, který jejich tatínek začal hrát na svých koncertech.

„Jednoho dne za mnou přišla sestra Františka s ukulele a blokem. Měla zapsáno pár zvláštních akordů, které však vytvářely krásný motiv. V bloku měla sepsanou část textu, ale nevěděla si však rady, jak píseň dotvořit. Proto začala hrát a já jsem hned za pochodu zpívala melodii a přidávala části, které tak už zůstaly,“ prozradila Jana Koptová deníku Super.

Má za sebou nejlepší rok života

4. července oslavila Jana Koptová krásné 21. narozeniny, a jak už u ní bývá zvykem, na sociální síti Instagram, kde je poměrně aktivní, přibyla již tradiční narozeninová fotografie.

Jana se zpravidla každý rok při příležitosti svých narozenin rozepisuje a letos tomu nebylo jinak. Svým fanouškům a sledujícím prozradila, že má za sebou nejlepší rok svého života.

Zdroj: Blesk, Super, Instagram

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články