Dcera Petra Muka míří na konzervatoř a oslaví 16. narozeniny. Čím je starší, tím je pro ni otcova ztráta bolestivější

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Muk Petr
Zdroj: Profimedia

To, že jdou v umělecké branži děti ve šlépějích svých rodičů, není nic neobvyklého. Noemi Muková to má ale o dost těžší, její slavný tatínek už nežije, a dceři tak nemůže pomoci ani poradit. Sama to ale zvládá velmi dobře, dostala se dokonce na konzervatoř. Jak ale přiznává, její táta jí velmi chybí.

Noemi Muková je sympatická mladá slečna, která jako by svému otci z oka vypadla. Po svém slavném rodiči nezdědila ale jen fyzickou podobu, ale také hudební talent.

Ze zpěvu měla velké obavy

Dlouhou dobu se Noemi věnovala hraní na piano a tanci. Její hudební nadání bylo patrné na první pohled. Zpěvu se ale velmi dlouho vyhýbala.

„Dříve jsem zpívat nechtěla, styděla jsem se. Vlastně až minulý rok se to ve mně zlomilo a řekla jsem si, že bych to mohla zkusit,“ svěřila se deníku iDNES na festivalu Kouřimská skála, který se tradičně věnuje právě Petru Mukovi.

Mrzí ji, že jí otec nemůže poradit

Za několik dní oslaví krásné šestnácté narozeniny. Od září tak nastupuje na střední školu. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že si vybrala konzervatoř. A to v Bratislavě, kde s maminkou trvale žije.

noemi mukova

Zdroj: Profimedia

Jak řekla krásná Naomi deníku Blesk, právě během příprav na školu jí velmi mrzelo, že už jí tatínek nemůže poskytnout nějaké cenné rady.

„To mi doopravdy chybělo, moct si s ním o tom popovídat, co si on o tom myslí. Ale vždycky si to nějak vytřídím a vím, že to prostě dělám správně,“ vysvětlila.

Tragická smrt

Když zpěvák Petr Muk zemřel, byly jeho malé dcerce teprve tři roky. Má na něj tak jen útržky vzpomínek. „Čím jsem starší, tím je to pro mě samozřejmě bolestivější a mnohem více si to uvědomuji a vnímám,“ přiznala iDNES.

Známý zpěvák zemřel v květnu roku 2010 ve svém vinohradském bytě. Podle zprávy koronera se udusil zvratky. V jeho krvi byly nalezeny léky, které bral na své psychické potíže, ale také alkohol. Bylo mu pětačtyřicet let.

Zdroj: iDNES, Blesk

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články