Dcera Ondřeje Havelky se vzdala modelingu. Vybrala si raději špinavou maringotku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ondrej havelka
Zdroj: Profimedia

Hudebník Ondřej Havelka svou dceru Rozálii vždy vedl k umění. Učil ji lásce k hudbě a trénoval s ní stepování. Dnes čtyřiadvacetiletá žena hraje v divadlech a muzikálech a zpívá. Dříve byla modelkou, kariéry se ale vzdala, aby mohla vystupovat u cirkusu.

Přes rok vystupovala Rozálie Havelková s belgickým kočovným cirkusem. Podle svých slov si velmi dlouho přála se do podobného prostředí dostat. „Já jsem chodila odmalička na cirkusová představení na Letní Letnou, kde jsem cirkus viděla jen z jedné strany jako divák, měla jsem před očima tu nádhernou iluzi,“ svěřila se pro Blesk.

„Viděla jsem kouzelný svět plný světýlek a poetiky, který do Prahy vždycky na chvíli přivezl nějaký francouzský nový cirkus. Ale pak jsem přijela do Belgie, za sychravého počasí, do zaprášeného hangáru, kde byly zazimované maringotky, plno bordelu a žádná světýlka. Bylo to dost bizarní prozření, ale nyní na to vzpomínám s láskou,“ dodala.

Z modelingového mola do špinavé maringotky

Už v roce 2021 si podle webu expres.cz Rozálie vyzkoušela, jaké to je být modelkou. Zúčastnila se tehdy prestižní soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, v níž se dostala až do finále. Ačkoli nevyhrála, její kariéru to odstartovalo a ona se velmi rychle dostala do modelingového průmyslu.

Jenomže jakmile se díky modelingovým agenturám dostala do světa a získala možnost sledovat, co všechno se dá dělat, uvědomila si, že modelkou být vlastně nikdy nechtěla. A tak se po maturitě rozhodla právě pro cirkus. Nebylo to vůbec snadné, ale zanechalo to v ní silné vzpomínky.

rozalie havelkova

Zdroj: Profimedia

„Tradiční cirkusové rodiny jsou obvykle dost uzavřené, bývá to sehraná parta, která nové lidi přibírá mezi sebe jen výjimečně. Tahle rodina se však rozhodla, že chce sestavit trochu netypické představení, na které si přizve hosty i z jiných zemí,“ svěřila se po svém přijetí pro idnes.cz.

Zpátky do českého showbyznysu

S cirkusem se Rozáliin život hodně změnil. Bydlela prý v maringotce a kromě velké zábavy ji čekala také pravidelně pořádná fuška. „Byl to klasický cirkus, se kterým jsme cestovali, s celým tím závěsem maringotek, šapitó stavěli, bourali v sedmi lidech každý týden v jiném městě,“ vysvětlila.

Na dotaz, jak reagovali na její rozhodnutí rodiče, Rozálie odpovídá:

„Myslím, že se tomu nikdo moc nedivil, protože jsem k cirkusu vždycky inklinovala a snila jsem o něm. Jediný problém byl v tom, že jsem byla v posledním ročníku na gymnáziu a čekala mě maturita, takže jsem musela přislíbit, že se budu v maringotce učit,“ zasmála se.

Dnes už je Rozálie opět zpátky v českém showbyznysu. Vystupuje v divadlech a muzikálech a velmi často se objevuje právě po boku svého otce Ondřeje Havelky a jeho skupiny  Melody Makers. Na módní přehlídky se dnes sice podívá jen jako hudební doprovod, toho, že se vzdala kariéry modelky, ale podle všeho nelituje.

Zdroj: Blesk, expres.cz, idnes.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články