Dcera Nadi Urbánkové si s úderem plnoletosti změnila jméno. Zdálo se jí příliš americké

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jana Fabianova
Zdroj: Profimedia

Naďa Urbánková opustila svět letos na začátku února. Nezanechala po sobě pouze své písničky, ale také dceru, která se po vzoru maminky věnuje hudební kariéře. Fanoušci ji znají jako Janu Fabiánovou, dříve se ale jmenovala jinak.

Jméno Linda Nemejovská dnes nejspíš nikomu nic neřekne. Proč se dcera Urbánkové nechala přejmenovat? To, že se jí její jméno nelíbilo, musí vysvětlovat dodnes. S nápadem na jeho změnu přitom přišla už dávno.

S úderem plnoletosti

Už ve chvíli, kdy žily s maminkou ve Švýcarsku, myslela Fabiánová na to, že až bude plnoletá, nechá si změnit jméno. Proč? „Jméno jsem řešila už odmalička,“ přiznává Jana.

„Ale když jsem začala vážně uvažovat nad kariérou zpěvačky, radila jsem se s maminkou, se svou profesorkou a několika dalšími lidmi z naší branže. Řekli mi, že to je dobrý nápad,“ zavzpomínala. Naďa jí prý tehdy řekla, aby si dělala, co uzná za vhodné.

Zpěvačce se nelíbilo, že zní Linda hodně americky. Chtěla něco, co by vyznívalo více jako české jméno. Navíc měl tehdy pseudonym téměř každý zpěvák a ona se rozhodla následovat vzor legend, píše Aha!

Nebyla jsem to já

Jednoho dne tak Linda Nemejovská přišla za Naďou a oznámila jí: „Mami, chtěla bych se jmenovat Jana. Nevím proč, ale celý život mi přijde, že to jméno Linda, že to nejsem já. Mně přijde, že jsem Jana.“

S maminkou prý měla vždy dobré vztahy, takže ji ve změně podpořila. Jana je dnes ráda, že měla do poslední chvíle možnost být mamince na blízku a rozloučit se s ní. „Maminka bojovala do poslední chvíle. Neřekla bych, že věděla, co ji čeká,“ řekla Fabiánová v rozhovoru v pořadu Face to Face.

Ačkoli samozřejmě měly v životě jednou za čas nějakou tu neshodu, většinou se dokázaly velmi rychle usmířit. Fabiánová byla do poslední chvíle s maminkou zadobře a vzpomínat na ni bude ještě velmi dlouho a vždy jen pozitivně.

Zdroj: Aha!, Face to Face

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články