Dcera Mira Žbirky svého otce nezapře. Takovou podobu jste nečekali

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zbirka
Zdroj: Profimedia

Každý z nás alespoň jednou slyšel nějakou píseň tohoto zpěváka. Jeho obličejové rysy doplňují brýle, které k Mirovi neodmyslitelně patří. Jeho rysy však zdědila i jeho dcera. Zajímá se o umění, nebo se vydala úplně jinou cestou?

Miro Žbirka je slovenský zpěvák a skladatel. Rodiče ho už od malička vychovávali k muzice. A vyplatilo se to. Nejen u nás, ale i v zahraničí je Miroslav Žbirka velice známým interpretem. Minulý rok o něm byl dokonce vydán dokument s názvem MEKY.

Jeho matka pochází z Anglie, otec ze Slovenska. Pro zpěváka to je velká výhoda, kterou si v dětství možná neuvědomoval. Později však dva jazyky zužitkoval, když se proslavil i za hranicemi.

Rysy po tátovi

Slavný zpěvák přivedl na svět tři potomky. Z prvního manželství dceru Denisu, s druhou manželkou, Kateřinou Žbirkovou, pak dceru Lindu a syna Davida. Se svou rodinou žije v Praze.

Jako snad každý otec, i Miro miluje svou rodinu nadevše. Před oslavou Vánoc se například na svém instagramovém účtu radoval, když jeho syn David přiletěl z Anglie oslavit svátky za rodinou. Pod příspěvek napsal: „Na poslednú chvíľu sa PODARILO DOPRAVIŤ SYNA DOMOV a Vianoce môžu začať. Díky.”

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

David se věnuje muzice, ale co dcera Linda? Ta je ze všech tří dětí snad úplně nejpodobnější svému otci.

Občas si s tátou i dokonce ráda zazpívá. Minulý rok oslavila své třicáté narozeniny a pracuje jako učitelka v mateřské školce. Je tedy pravděpodobné, že v době pandemie nemá o práci nouzi, jelikož se mateřské školy ani jednou nezavřely.

Zpěvák má doma chlupaté parťáky

Meky se také na sociálních sítích často chlubí svými čtyřnohými mazlíčky. Doma chová dva psy rasy Kavalír King Charles Španěl a jednu bengálskou kočku.

Kavalíři se řadí mezi královská plemena a podle příspěvků je o ně taky královsky postaráno. Zpěvák dokonce se svými parťáky nechodí do psího salonu v České republice, ale dopřává jim péči v salonech ve Velké Británii.

Minulý rok se na hudební scéně objevila píseň Čistý svet, kterou Miro Žbirka nahrál společně s Ráchel Skleničkovou. Tento rok v květnu plánuje své Cinema Acoustic Tour na Slovensku.

My mu budeme přát hodně štěstí a doufat, že se koncert uskuteční.

Autor: Štěpán Pacík


Související články