Dcera Luďka Munzara není otci příliš podobná. Překvapí vás svým nevšedním vzhledem a lví hřívou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
luděk munzar
Zdroj: Profimedia

V rodině Munzarových je to jeden herecký talent vedle druhého. Snad málokdo by věřil, že se pod jedním příjmením může urodit tolik nadaných lidí. Herce Luďka Munzara už bohužel známe pouze ze vzpomínek, jeho dvě dcery mají ale ještě dlouhou kariéru před sebou.

Zahrál si v několika televizních filmech a seriálech, proslavily ho například snímky Třetí princ nebo Kdo se bojí, utíká, po roce 2010 si stihl zahrát ještě ve filmu Nevinnost.

Známe ho i jako vypravěče z pohádky z Čerty nejsou žerty. Luděk Munzar zemřel v požehnaném věku osmdesáti pěti let v roce 2019.

Kromě svých hereckých rolí po sobě zanechal také nadané a talentované dcery, z nichž se dvě po jeho vzoru staly herečkami.

Od nahé role v osmdesátkách až po doktorku v Ordinaci

Mladší Barbora se proslavila už v roce 2001, kdy si ve filmu Šípková Růženka zahrála po boku Václava Vydry dokonce i nahá do půl těla. V roce 2004 se začala objevovat na obrazovkách televize pravidelně v seriálu Pojišťovna štěstí.

V současné době ji ale nejlépe známe jako doktorku Pavlu Barnovou ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Kromě seriálů se stala herečka u režisérů oblíbená také pro obsazování do kriminálních děl.

V roce 2009 ji Jiří Strach obsadil v třídílném filmovém příběhu Ďáblova lest, o osm let později si zahrála ve volném pokračování s názvem Labyrint, který byl natočen pro změnu v seriálovém zpracování.

I tady si zahrála doktorku, ačkoli ve vedlejší roli. Ztvárnila ředitelku nemocnice Smutnou, která figuruje v případu vyšetřovaném kriminalisty.

johana munzarová

Zdroj: Profimedia

Barbora Munzarová ovšem není jedinou dcerou, která po svém otci podědila talent na herectví. I starší Johana si zahrála hned v několika snímcích.

Kudrnatá hříva je pro ni charakteristická

Johana měla od dětství k herectví velmi blízko a už jako malá dívka několikrát stála na divadelním jevišti. Své dětství sice trávila kvůli emigraci matky v mnoha zemích, ale nakonec se usadila v Německu.

Tam žije dodnes, ale s hrdostí se prohlašuje i za českou herečku. Johana si zahrála v mnoha německých filmech a seriálech, v Česku se proslavila rolí v seriálu Vyprávěj.

Diváci ji poznají podle jejího typického znaku: tmavé kudrnaté hřívy, kterou se pyšní. A je třeba říci, že jí velmi sluší a dělá z herečky nezapomenutelnou tvář.

Johana ovládá zásluhou velkého cestování hned několik jazyků. Mluví německy, anglicky i francouzsky, a je tak schopná si zahrát ve filmech světového formátu. Je velmi pravděpodobné, že o ní i o její mladší sestře v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články