Dcera legendárního Hurikána Dalibora Jandy budí vášně. Ukážeme vám, o jakou kočku se jedná

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
dalibor janda
dalibor janda

Pro dceru Dalibora Jandy to není vůbec dobrý začátek nového roku. Legendární zpěvák leží už několik dní v nemocnici a zprávy o něm jsou v médiích spíše negativní. Jiřina Anna Jandová tak musí neustále vysvětlovat, co se jejímu otci vlastně děje a nakolik je jeho stav vážný.

Dalibor Janda a jeho rodina nezačala nový rok zrovna zvesela. Místo, aby se zpěvák věnoval přípravám březnového koncertu v Lucerně, skončil v péči lékařů.

Podstoupil dvě operace srdce a jeho dcera Jiřina Anna Jandová řekla jen to, že je ve vážném stavu v nemocnici. Fanoušci se samozřejmě lekli, zvláště po zprávách, že autor hitu Hurikán si na nic nepamatuje a je zmatený.

Nadání dcery neregistroval

To jeho dcera ale nakonec vyvrátila a dodala, že paměť má dobrou a cítí se v pořádku. Nejen ona, ale i fanoušci si odechli, že je mu den ode dne lépe.

Právě ona je člověk, který má ke svému otci opravdu hodně blízko. Ještě v době, kdy se mohli pořádat koncerty, s ním pravidelně jezdila po vystoupení a bylo jasné, že po něm zdědila i hudební nadání.

To ale zpěvák dlouho nevěděl, protože talent své dcery neviděl. Jednou o Vánocích mu ale zazpívala a on si všiml, že dobře intonuje.

Začal ji brát na koncerty, ale byla ještě hodně malá a stydlivá. Otrkala se až v pubertě, kdy otce požádala, aby pro ni napsal píseň. To se ale Jandovi nelíbilo a chtěl, aby hlavně dostudovala.

Zdroj: Profimedia

Ženy na ni žárlí

To se stalo, a tak spolu v roce 2009 natočili písničku Vstáváš a od té doby spolu úzce spolupracují. Jezdí spolu na koncerty, kde mají společné písně a Jiřinka vystupuje i sólo.

Zároveň je Daliborovou tour manažerkou a stará se o praktické věci, třeba o peníze.

Mnoho fanynek nestárnoucího Jandy si ale myslí, že svou dceru zbytečně protěžuje. Přestože jí napsal album a jezdí s ní koncerty, Jandová se žádnou výraznou zpěvačkou zatím nestala, a fanoušci tak nechápou, proč Janda nevidí, že jeho dcera nemá žádný hudební talent.

Nutno podotknout, že žárlí hlavně ženské fanynky, ti mužští jsou rádi, že se na pódiu kromě stárnoucího zpěváka ukáže i sympatická Jiřinka. Ta je opravdu kost a je jasné, že Dalibor Janda je na ni právem pyšný.

Autor: Barbora Turková


Související články