Dcera Kateřiny Neumannové zdědila po mamince sportovní nadání. Promluvila i o slavné fotce z Turína

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Lucie Katerina Neumannovy
Zdroj: Profimedia

Kdo by si nepamatoval olympiádu v Turíně v roce 2006. Kateřina Neumannová dokončila běh na lyžích na 30 km a vyhrála zlatou medaili. Jako první z gratulantů se u ní objevila malá dcera Lucie a tato dojemná scéna obletěla celý svět. Malá holčička v růžové bundě vyrostla v krásnou slečnu, která by mohla konkurovat modelkám. Po mamince ovšem zdědila lásku ke sportu. Kdo by však tipoval běh na lyžích, je na omylu. A věděli jste, že úplně spontánní to vítání maminky v cíli nebylo?

Lyžování Lucii neuchvátilo, místo toho se věnovala tenisu. Dokonce se učila i v tenisové akademii na Floridě. Nyní však změnila oblast a věnuje se atletice.

Cesta od tenisu k atletice

Sport měla vždy ráda, čemuž se nelze divit, vzhledem k tomu, kdo je její maminka. Vybrala si ale méně zimní disciplínu – tenis. Veškeré její příspěvky na instagramu se týkaly právě tohoto sportu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lucka Neumannová (@lucie.neumannova)

I v rozhovorech s Lucií se objevovaly právě otázky o tenisu a jejích vizích do budoucnosti. Lucie se ale poté rozhodla změnit zaměření a vybrala si rovnou královnu všech sportů – atletiku. Všimli si toho sledující na instagramu, ale jinak to Lucie nijak nekomentovala.

V rozhovoru pro deník Expres vysvětlila důvody, proč se rozhodla změnit sport. „Atletiku dělám přesně rok. Vlastně jsem usoudila, že mám více talentu na běhání než na míčové sporty. Také je to o něco týmovější sport, máte tam skupinu, kamarády, na tenise jste pořád sami. Našla jsem se v tom více.“

V rozhovoru také práskla, jak to vlastně bylo se slavnou scénou v Turíně. Mnoho lidí žije totiž v přesvědčení, že dcera za maminkou běžet chtěla. A ono to bylo celé jinak!

„Pamatuji si svoji chůvu Zuzku, která mi řekla, ať běžím za mamkou, až tam přijede. Já vůbec nechtěla, ale ona mi naslibovala, že dostanu hrozně moc bonbonů, když tam poběžím. Na ně mě nalákala. Ještě si pamatuji, že když jsem tam běžela, cestou mi vypadla bota a musela jsem si ji nandávat. To naštěstí fotografové nevyfotili,“ uvedla Lucie na pravou míru slavný okamžik.

A jen tak pro úplnost – bonbony dostala a bylo jich tolik, že jí z nich pak bylo špatně.

Covid překazil Lucii první závody

Lucie cestu k vítězství prožívá se svými sledujícími na instagramu. Tréninky a dřinu popisuje v příspěvcích, které jsou většinou motivační. V únoru tohoto roku si ale postěžovala na to, co ji velmi rozzlobilo.

„Většinou vám tady ukazuju jen to pozitivní a hezký, i když realita je často úplně někde jinde. Ale teď mám potřebu si tady trochu postěžovat. Tvrdě jsem trénovala každý den, abych se zlepšila a mohla běhat líp než minulý rok. Strávila jsem pět týdnů mimo domov na soustředění, kde jsem makala dvakrát denně,“ začíná její příspěvek.

Pak ale přišla rána osudu a Lucie chytila covid, se kterým byla zavřená 14 dní doma. Což je pro sportovce velmi dlouhá doba, a tak prý začíná vlastně od začátku. Navíc se tím pádem nemohla zúčastnit svých prvních závodů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lucka Neumannová (@lucie.neumannova)

Po mamince však nezdědila jen krásu a sportovní nadání, ale i houževnatost. A tak i přes tuto nepřízeň nic nevzdává a trénuje dále.

Zda o Lucii uslyšíme v rámci některé z budoucích letních olympiád, to je zatím ve hvězdách. Sama Lucie je v tomto ohledu realistická: „Myslím, že člověk by měl mít velké sny, ale zároveň by také měl zůstat nohama pevně na zemi.“

Zdroj: Instagram, Expres

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články