Dcera Ivy Janžurové je podle ní chvílemi lepší herečka než ona. Sympatická blondýnka už ji dokonce režíruje

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
iva janzurova
Zdroj: Profimedia

Herečka Sabina Remundová pochází ze slavné umělecké rodiny. Když dospívala, nikdo se nad její volbou profese nepodivoval. Sabina je dnes už uznávanou herečkou, která nemá nouzi o práci a je také autorkou scénářů a režisérkou. Režíruje i svou slavnou matku.

Ta je samozřejmě na obě své dcery patřičně hrdá a dle jejího úsudku je Sabina v mnoha věcech lepší než ona. 

Dcera Sabina zavzpomínala na dětství se slavnou matkou 

Je zajímavé, že Sabina (50) byla plaché dítě, hodně zakřiknuté a velmi dlouho si musela na život ve slavné rodině zvykat. V jednom starším rozhovoru pro iDNES se svěřila, že dětství prožila v hodně odlišné době.  

V době totality nebylo tolik slavných lidí, jak je tomu dnes, kdy je označení celebrita používáno pro každého druhého člověka. V té době tak slavní lidé pociťovali popularitu v mnohem koncentrovanější podobě, a i ona ji díky své slavné matce prožívala velmi intenzivně.  

I obyčejná procházka s matkou pro ni v dětství byla stresující. Styděla, se, klopila oči a vyhýbala se pozornosti. Kvůli tomu nechtěla nejprve o herectví ani slyšet.  

Až v patnácti dcera Janžurové našla v herectví zálibu 

Velký zlom přišel až v patnácti letech, kdy šla na konzervatoř a na DAMU. Ale až o hodně později se jí splnil sen a začala pracovat na scénářích. Sabina doufá, že s odrostlými dětmi se bude psaní věnovat mnohem intenzivněji, stejně jako režii.  

Sabina Remundova

Zdroj: Profimedia

Nejvíce ji baví, když režíruje podle scénáře, který sama napsala. Velmi ráda také obsazuje svou matku, se kterou má celý život krásný vztah. 

Iva Janžurová byla hodně mírná matka a vsadila na pozitivní přístup 

Herečka Iva Janžurová se nikdy nepovažovala za dobrou matku. Chyběla jí jedna důležitá vlastnost. Neuměla své dcery kritizovat. A zůstalo jí to do dneška. Když dcery rostly, bála se, že by je svou kritikou mohla odradit od toho, co opravdu chtějí v životě dělat a co je bude bavit.

Snažila se své dcery celý život podporovat a fandit jim a úplně stejný postoj má k vnoučatům., které vidí v tom nejlepším světle. 

V jednom z rozhovorů pro iDNES upřímně uvedla: „Aby bylo jasno, vychovala jsem své dcery velmi prozřetelně – aby mohly nade mnou vždy cítit příjemnou nadřazenost. Většinou je poslouchám jako hodinky.“

Ještě pořád je dcerám oporou 

Právě nedávno byla Iva Janžurová Sabinu podpořit v divadle na jedné z nových her, kde hraje, a nezapomněla popsat své pocity, jak se modlila, aby se jí vystoupení alespoň trochu povedlo a její výkon nepatřil k těm nejhorším.  

To naštěstí nehrozilo, a znovu ji tak mohla od srdce pochválit. Sabina má výhodu, že nemá trému ani před matkou, ani před diváky, a tak si svou práci opravdu může užívat. A její matka je z její práce nadšená a líbí se jí, že je Sabina moderní herečkou. Už teď se těší na podzimní spolupráci. Bude zkoušet novou hru s Evou Holubovou právě pod režijní taktovkou Sabiny. 

Zdroj: Super, iDNES

Autor: Lída Kropáčková 


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články