Dcera Elišky Balzerové se matce neuvěřitelně podobá. Uznejte sami, že jí z oka vypadla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
eliška balzerová
Zdroj: Profimedia

Nemocnice na kraji města byla oblíbeným seriálem, který se vysílal od roku 1978 do roku 1981. V roce 2003 se začal vysílat seriál Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Oba snímky mají jedno společné, slavnou herečku Elišku Balzerovou.

Narodila se roku 1949 ve Vsetíně a dnes je jí sedmdesát jedna let. Za svou kariéru se proslavila mnoha rolemi a u diváků se stala oblíbenou především jako seriálová herečka.

Vystřídala účinkování v mnoha divadlech. Nejprve hrála v Jihočeském divadle, poté třeba na Vinohradech nebo v Divadle Na Fidlovačce, kde se stala později ředitelkou.

Herečka a dabérka s oceněním

Kromě toho se proslavila také v seriálech a stala se filmovou hvězdou ve slavných snímcích jako Vrchní, prchni!, Zlatí úhoři nebo S tebou mě baví svět.

Na kontě má také dabing. Její hlas známe z druhého dílu Indiana Jonese, Války Roseových nebo Komisaře Moulina. V roce 2011 si herečka vysloužila Českého lva za nejlepší výkon ve vedlejší roli ve filmu Ženy v pokušení.

Adéla Balzerová Šotolová

Zdroj: Profimedia

Její dcera působí také v divadle

Herečka má dvě děti, staršího syna Jana a mladší Adélu Šotolovou. Té je v současné době třicet sedm let a po vzoru své matky se věnuje divadlu. Její jméno je pravidelně psáno v programech divadelních představení, protože je především dramaturgyní.

Je také možné, že jste na ni dříve narazili pod jménem Adéla Balzerová, které používala, než se vdala. Navíc je spojováno s její matkou, a mnozí tak ani netuší, že se dcera dnes jmenuje jinak.

Díky svým profesím se obě pravidelně podporují na svých představeních. To ale není to jediné, co je spojuje.

Dvě blondýnky se stejnými rysy

Když stojí Adéla s Eliškou vedle sebe, je zcela jasné, že se jedná o matku s dcerou. Obě blondýnky jsou si opravdu v obličeji velmi podobné, a když mluví o svých zájmech, nejde poznat rozdíl. Uznejte sami.

Snad je v budoucnosti spojí další společné nejen divadelní projekty, abychom je měli možnost opět vidět vedle sebe.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články