Dcera Andrey Verešové slaví sportovní úspěchy. Závodí po boku olympijských vítězek

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Andrea Veresova a Vanessa Volopichova
Zdroj: Profimedia

Dcera Andrey Verešové Vanessa Volopichová zdělila sice krásu po mamince, ale raději než na mole tráví svůj čas zabalená v kombinéze na snowboardu.

Vanessa se aktuálně objevila po boku své matky v její reklamní kampaní na kolagenový produkt. Z fotek je zřejmé, že by se Vanessa z fleku uplatnila v modelingové sféře. Ta má však raději sníh a snowboard.

Pyšná máma

Vanessa si jako svou disciplínu zvolila freestyle a na snowboardu předvádí triky na vysokých rampách.

„Odmalička jsem lyžovala, v sedmi letech jsem vyzkoušela snowboard a chytlo mě to natolik, že už jen snowboarduji. Chtěla jsem jít na konzervatoř, se snowboardem se to ale nedá úplně skloubit,“ prozradila nadějná sportovkyně Vanessa pro server Extra.

A co na to maminka? Není modelka smutná, že se dcera nevydala v jejích šlépějích? Vypadá to, že nikoliv, na svou dceru je velmi pyšná.

„Na olympiádě dětí a mládeže vyhrála dvě medaile,“ prohlásila nadšeně Verešová již v listopadu. Zároveň je ale maminka přísná ohledně známek ve škole. „Snažím se v tom být co nejlepší. Kdybych měla špatné známky, máma by mi to nedovolila,“ prozradila Vanessa pro Extra s tím, že je ale velmi těžké vše zvládat.

Zatím jí ale vše jde podle plánů. Nyní dokonce debutovala na Světovém poháru Big Air ve snowboardu po boku olympijských vítězek Anny Gasserové či Zoi Sadowské Synnottové. Verešová sdílela fotku s dcerou na svém instagramu s tím, že ačkoliv se Vanessa nedostala do finále a neumístila se na stupních vítězů, je na ni pyšná.

Budoucí sportovní naděje?

Rodina Verešové nadšeně lyžuje, ale jak přiznává sama modelka, na snowboard se necítí a ještě jej nevyzkoušela. O to větší pro ni musí být zážitek sledovat svou dceru ve snowboardcrossu.

Jedná se o disciplínu, ve které startuje skupina závodníků a vyhrává ten, kdo první dojede do cíle. U nás se mu věnuje Eva Adamczyková (dříve Samková).

V rámci snowboardcrossu získala Vanessa zlatou medaili na Zimní olympiádě dětí a mládeže, ale není to disciplína, která by ji lákala nejvíce.

Její inspirací je dle serveru iDNES Anna Gasserová, která se věnuje slopestylu, který je i hlavní Vanessinou disciplínou. Jedná se o akrobatický snowboarding, kde při jízdě sjíždí závodník trať s umělými překážkami a na nich předvádí různé triky.

Vanessu vzhledem k jejímu nasazení čeká nejspíše zářná sportovní budoucnost a maminka je ráda, že nemá čas na vylomeniny.

„Já se musím smát, protože chudinka nemá vlastně kromě sportu a školy čas na něco jiného. Všechno zlé je pro něco dobré,“ přiznala modelka pro Extra.

Tak uvidíme, zda uvidíme Vanessu na stupních vítězů i v dospělosti, nebo zda se nakonec vrátí k dětskému snu být modelkou po mamince.

Zdroje: Prima ženy, Extra, Instagram, iDNES

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články