Dawson utekl s rodinou do přírody. Nyní se ale k herectví vrací

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
James Van Der Beek s manzelkou
Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

James Van Der Beek je spisovatel, herec a producent, který svou kariéru započal již v šestnácti letech. Slávu mu ale přinesl až seriál Dawsonův svět, kde si zahrál hlavního hrdinu hledajícího lásku a pochopení. Následovalo mnoho dalších rolí, svatba a děti. Po těžkém roce 2020 se herec stáhl do ústraní a odstěhoval se na farmu. Nyní mu ale herectví začalo chybět a k filmu se vrátil.

Dawsonův svět běžel na televizních obrazovkách v letech 1998–2003 a byl velmi oblíbený zejména mezi teenagery, kteří v něm často nacházeli svá vlastní trápení.

Problémy teenagerů

James Van Der Beek zde hrál hlavní postavu Dawsona zamilovaného do své dlouholeté kamarádky Joey Potterové, kterou ztvárnila Katie Holmes.

Jejich láska kvetla a umírala s tím, jak seriál ubíhal, až se nakonec Joey rozhodla, že miluje Dawsonova nejlepšího kamaráda Paceyho.

V seriálu nechybělo nic z problémů teenagerů dané doby – alkohol, psychická porucha, homosexualita či téma prvního sexu.

Van Der Beek poté hrál v mnoha filmech a seriálech, ale v roce 2020 oznámil, že odchází z Los Angeles a stěhuje se do Texasu.

Těžký rok

Tento velký krok učinil společně se svou manželkou Kimberly Brook a jejich tehdy ještě pouze 5 dětmi. Jako důvod na svém instagramu uvedl herec souhru mnoha událostí.

Jeho žena v té době dvakrát za sebou potratila, následně panovaly obavy, zda manželka nemá nádor. Také ho zradil kolega, se kterým obchodoval.

I přes těžké období herec pokračoval v americké verzi StarDance a bylo pro něj těžké přijmout vyloučení těsně před finále. Rozhodnutí poroty bylo tak emotivní, že Ally Brooke, která postoupila, chtěla přenechat svůj postup právě Van Der Breekovi.

„Můžu to dát Jamesovi?“ zeptala se uslzená Ally, ale pravidla soutěže toto nedovolují.

Nakonec zemřela hercova matka, což byla pomyslná poslední kapka, která rozhodla o tom, že se rodina přestěhuje a začne žít jinak.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený James Van Der Beek (@vanderjames)

Táta na plný úvazek

Aktuálně je herec velmi aktivní na sociálních sítích, kde se svými fanoušky sdílí rodinný život a jak sám říká, vnímá zde lepší napojení na přírodu.

„Máme skvělé místo, kde se můžeme dívat, jak zapadá slunce, a děti si mohou hrát. Dal jsem spoustu lan na stromy a mohou se prohánět, houpat se a kopat do fotbalového míče a házet míčem. O zábavu rozhodně není nouze,“ uvedl pro Business Insider.

Na nudu si s nyní již 6 dětmi rozhodně nemůže stěžovat a užívá si s nimi každý den.

„Pro mě je hraní si s dětmi tak důležité. Je to pro ně dobré fyzicky, je to pro ně dobré mentálně, emocionálně. Je to dobré pro náš vztah,“ říká James.

I přesto mu nakonec hraní začalo chybět a vrátil se k natáčení. Aktuálně natáčí film Rock the Boat společně s Rebel Wilson.

Zdroje: Instagram, People, Business Insider

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články