Dawn French: Buclatá dáma z Harryho Pottera si pod stromeček nadělila nové koleno

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Dawn French
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Jméno Dawn French vám nejspíše nic moc neřekne, ale když vám napovíme, že hrála Buclatou dámu ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu, okamžitě budete vědět, o koho jde. Strážkyně nebelvírské koleje, která nikdy nepustila nikoho, kdo neznal heslo, je úspěšnou britskou komičkou.

U nás není tato komička moc známá, ale v Británii platí za velkou hvězdu. I přesto je toho o jejím životě známo poměrně málo. Je podruhé vdaná, má jednoho syna a aktuálně si k Vánocům nadělila nové koleno.

Randění jí přišlo odporné

Dvacet pět let byla provdaná za komika Lennyho Henryho, ale v roce 2010 se rozešli. V roce 2011 začala randit s manažerem charitativní organizace Markem Bignellem.

Dle serveru The Celtic Way se vzali v roce 2013. Komička se tehdy nechala slyšet, že to pro ni bylo těžké opět začít randit a hledat lásku. Absolvovala pár schůzek a vnímala celou situaci jako odpornou.

„Pak, prásk, potkala jsem někoho jiného. Začala jsem si opět nárokovat svůj život. Je to život s ním,“ řekla pro zmíněný server The Celtic Way. Doufá, že právě Mark je ten muž, se kterým stráví zbytek svého života.

Vzpomínka na páření s hrochem

V rámci natáčení Harryho Pottera se komička dostala do kontaktu se skutečným hrochem a v podcastu Off Menu uvedla, že jí bylo řečeno, že ji hroch „možná bude chtít obskočit“.

Na natáčení nakonec přivedli hrošíka liberijského, který vzrůstem odpovídá labradorovi, a ačkoliv si ji očichal, tak na ni nic nezkoušel.

„Zklamalo mě to. Nejsem typ liberijského hrošíka, to je prostě fakt. Dodnes je to pro mě jedním z největších zklamání v životě,“ řekla ve zmíněném podcastu s humorem sobě vlastním.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dawn French (@dawnrfrench)

Ukončila své trápení s bolestmi

Komička neustále baví diváky, ale za jejím smíchem se skrývá bolest. Dlouhodobě totiž bojuje s osteoartrózou, která způsobuje bolesti kloubů a jejich ztuhlost.

Její stav způsobila nehoda před 14 lety, když se v The Paul O’Grady Show pokusila skočit z třicetimetrové římsy na poctu klasické scéně, kde vikářka Geraldine Grangerová skončí po skoku po prsa v blátě. Skok se bohužel nepovedl a Dawn byla od té doby kvůli bolestem odkázaná na steroidy.

A protože byly bolesti stále horší, tak dle serveru Mirror komička v listopadu prodělala náročnou operaci kolenního kloubu.

„Je to hotovo. Nové koleno je na světě. Teď začneme s léčením,“ napsala na svůj instagram a podělila se tak o novinku se svými fanoušky.

Zdroje: Mirror, The Celtic Way, Instagram, Super

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články